Foto: Pressesports/Franck Faugere

Alexey Lutsenko (Astana) po całodniowej ucieczce wygrał szósty etap “Wielkiej Pętli”. To dla Kazach pierwszy triumf w karierze na tym wyścigu. 

Na szóstym etapie Tour de France na kolarzy czekały góry. Dystans wynosił 191 kilometrów, a kolarze przemieszczali się z Le Teil do Mont Aigoual. Finałowy podjazd miał 7,8 km długości o średnim nachyleniu 4,1 %. Jednak wcześniej trzeba się było zmierzyć z Col de la Lusette (11,8 km długości; średnie nachylenie 7,2 %).

Do dzisiejszej rywalizacji w koszulce lidera przystąpił Adam Yates (Mitchelton-Scott), a wszystko przez karę, którą dostał Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step).

Kolarze zlitowali się nad kibicami i tym razem w odjazd zabrało się ośmiu zawodników: Nicolas Roche (Sunweb), Neilson Powless (EF), Edvald Boasson Hagen (NTT), Daniel Oss (BORA – hansgrohe), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Greg Van Avermaet (CCC), Jesus Herrada (Cofidis) oraz Alexey Lutsenko (Astana).

Najlepszą pozycję w generalce miał van Avermaet, który szybko uzyskał status wirtualnego lidera. Na jedynej lotnej premii najwięcej punktów zebrał Boasson Hagen. Kolarze z peletonu także walczyli w Saint-Hippolyte-du-Fort i swoją przewagę w klasyfikacji punktowej nad Peterem Saganem (BORA-hansgrohe) powiększył Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step).

Tempo było mocne, a po dwóch godzinach wynosiło 49,1 km/h. 50 kilometrów przed metą ucieczka miała 5 minut przewagi. Na podjeździe Cap de Coste (2 km długości; średnie nachylenie 7,4) pierwszy zameldował się Roche. Niestety na zjeździe upadł Enric Mas (Movistar), ale do pomocy zostało mu kilku kolegów i wrócił do grupy.

Ostatnie 34 kilometry wyglądały naprawdę poważnie.

Już na podjeździe pod Col de Mourèzes (5,8 km długości; średnie nachylenie 5,1 %) z czołówki odpadli dwaj kolarze Team Sunweb: Marc Hirschi i Tiesj Benoot. Premię wygrał ponownie Roche, a na szczycie harcownicy mieli trzy minuty przewagi.

Kiedy rozpoczął się podjazd pod Col de la Lusette (11,8 km długości; średnie nachylenie 7,2 %) z ucieczki zostali Oss i Boasson Hagen. 21 kilometrów przed metą z peletonu ruszył nieoczekiwanie Fabio Aru (UAE Team Emirates).

Z przodu ucieczka coraz bardziej się rozpadała i na 3500 metrów przed szczytem jako pierwszy jechał Lutsenko. Za nim kręcili Powless, Herrada i van Avermaet. W peletonie problemy z rowerem miał David Gaudu i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) stracił swojego najlepszego pomocnika. Jednak tempo w grupie liderów nie było powalające i Francuz dojechał do swojego lidera.

Po Col de la Lusette Kazach miał już ponad trzy minuty przewagi nad peletonem i wielką szansę na etapowy triumf. Za Lutsenko jechał Herrada, który tracił 30 sekund.

Lutsenko jechał bardzo dobrze i cały czas odjeżdżał reszcie konkurentów. Kolarz Astany w generalce tracił 5 minut i 5 sekund, więc nie mógł myśleć o przejęciu maillot jaune. Jednak nie to było dla niego dziś najważniejsze. Kazach samotnie minął linię mety i dołożył swoje drugie zwycięstwo na “Wielkich Tourach” (po triumfie na Vuelta a España w 2017 roku)!

Drugie miejsce zajął Jesus Herrada (Cofidis), a trzeci finiszował Greg van Avermaet (CCC Team). W peletonie mimo ataku pod koniec Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck – Quick Step) raczej status quo. Siódmy był Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers).

Liderem pozostał Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Wyniki szóstego etapu:

1 ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM les 191 km en 4h32’34” (B : 18”)
2 JESUS HERRADA COFIDIS 00’55”(B : 11”)
3 GREG VAN AVERMAET CCC TEAM 02’15”(B : 6”)
4 NEILSON POWLESS EF PRO CYCLING 02’17”
5 JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK-QUICK-STEP 02’52”
6 BAUKE MOLLEMA TREK-SEGAFREDO 02’53”
7 MICHAŁ KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS 02’53”
8 EGAN BERNAL INEOS GRENADIERS 02’53”
9 RICHARD CARAPAZ INEOS GRENADIERS 02’53”
10 ADAM YATES MITCHELTON-SCOTT 02’53”
11 TADEJ POGACAR UAE TEAM EMIRATES 02’53”
12 ESTEBAN CHAVES MITCHELTON-SCOTT 02’53”
13 NAIRO QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 02’53”
14 THIBAUT PINOT GROUPAMA-FDJ 02’53”
15 TOM DUMOULIN TEAM JUMBO-VISMA 02’53”
16 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 02’53”
17 MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA-HANSGROHE 02’53”
18 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 02’53”
19 EMANUEL BUCHMANN BORA-HANSGROHE 02’53”
20 SERGIO ANDRES HIGUITA EF PRO CYCLING 02’53”
21 PRIMOŽ ROGLIC TEAM JUMBO-VISMA 02’53”
22 RIGOBERTO URAN EF PRO CYCLING 02’53”
23 PIERRE ROLLAND B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 02’53”
24 ENRIC MAS MOVISTAR TEAM 02’53”
25 MIGUEL ANGEL LOPEZ ASTANA PRO TEAM 02’53”
26 MIKEL LANDA BAHRAIN-MCLAREN 02’53”
27 GUILLAUME MARTIN COFIDIS 02’53”
28 DAMIANO CARUSO BAHRAIN-MCLAREN 02’53”
29 DOMENICO POZZOVIVO NTT PRO CYCLING TEAM 02’53”
30 RICHIE PORTE TREK-SEGAFREDO 02’53”
31 HUGH JOHN CARTHY EF PRO CYCLING 02’53”
32 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02’53”
33 SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA-FDJ 02’53”
34 ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 03’01”
35 DANIEL FELIPE MARTINEZ EF PRO CYCLING 03’01”
36 ILNUR ZAKARIN CCC TEAM 03’01”
37 FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES 03’01”
38 VALENTIN MADOUAS GROUPAMA-FDJ 03’01”
39 KENNY ELISSONDE TREK-SEGAFREDO 03’01”
40 PELLO BILBAO BAHRAIN-MCLAREN 03’06”
41 ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE 03’06”
42 WARREN BARGUIL TEAM ARKEA-SAMSIC 03’06”
43 SEPP KUSS TEAM JUMBO-VISMA 03’06”
44 MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE 03’08”
45 BEN HERMANS ISRAEL START-UP NATION 03’12”
46 RUDY MOLARD GROUPAMA-FDJ 03’12”
47 JAN POLANC UAE TEAM EMIRATES 03’12”
48 BOB JUNGELS DECEUNINCK-QUICK-STEP 03’12”
49 ROBERT GESINK TEAM JUMBO-VISMA 03’21”
50 GEORGE BENNETT TEAM JUMBO-VISMA 03’39”
51 ION IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 03’39”
52 WINNER ANACONA TEAM ARKEA-SAMSIC 03’43”
53 HAROLD TEJADA ASTANA PRO TEAM 03’46”
54 JONATHAN CASTROVIEJO INEOS GRENADIERS 04’07”
55 MIKEL NIEVE MITCHELTON-SCOTT 04’24”
56 NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB 07’07”
57 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 08’41”
58 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 09’09”
59 HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM 09’09”
60 LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM 09’09”
61 RÉMI CAVAGNA DECEUNINCK-QUICK-STEP 09’13”
62 DAVID GAUDU GROUPAMA-FDJ 10’38”
63 NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 10’38”
64 DAVIDE FORMOLO UAE TEAM EMIRATES 10’48”
65 JAN HIRT CCC TEAM 10’48”
66 SIMON GESCHKE CCC TEAM 10’53”
67 WOUT VAN AERT TEAM JUMBO-VISMA 15’42”
68 NICOLAS EDET COFIDIS 15’42”
69 DIEGO ROSA TEAM ARKEA-SAMSIC 15’42”
70 NIKLAS EG TREK-SEGAFREDO 16’34”
71 DANIEL MARTIN ISRAEL START-UP NATION 16’47”
72 FELIX GROSSSCHARTNER BORA-HANSGROHE 16’59”
73 DYLAN VAN BAARLE INEOS GRENADIERS 16’59”
74 MATHIEU BURGAUDEAU TOTAL DIRECT ENERGIE 18’16”
75 TOM VAN ASBROECK ISRAEL START-UP NATION 18’16”
76 JENS KEUKELEIRE EF PRO CYCLING 18’16”
77 EDVALD BOASSON HAGEN NTT PRO CYCLING TEAM 18’16”
78 GREGOR MÜHLBERGER BORA-HANSGROHE 18’16”
79 QUENTIN PACHER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 18’45”
80 STEFAN KÜNG GROUPAMA-FDJ 18’45”
81 MICHAEL HUNDAHL VALGREN NTT PRO CYCLING TEAM 18’45”
82 LENNARD KÄMNA BORA-HANSGROHE 18’45”
83 JOSÉ ROJAS MOVISTAR TEAM 18’45”
84 OMAR FRAILE ASTANA PRO TEAM 18’45”
85 DARIO CATALDO MOVISTAR TEAM 18’45”
86 CARLOS VERONA MOVISTAR TEAM 18’45”
87 PIERRE LATOUR AG2R LA MONDIALE 18’45”
88 CYRIL GAUTIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 18’45”
89 TOMS SKUJINS TREK-SEGAFREDO 18’45”
90 DRIES DEVENYNS DECEUNINCK-QUICK-STEP 18’45”
91 ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM 18’50”
92 DANIEL OSS BORA-HANSGROHE 21’27”
93 NANS PETERS AG2R LA MONDIALE 22’58”
94 CYRIL BARTHE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 22’58”
95 MICHAEL SCHÄR CCC TEAM 22’58”
96 TEJAY VAN GARDEREN EF PRO CYCLING 22’58”
97 TIM DECLERCQ DECEUNINCK-QUICK-STEP 25’01”
98 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 25’01”
99 JASPER STUYVEN TREK-SEGAFREDO 25’01”
100 FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE 25’01”
101 KÉVIN LEDANOIS TEAM ARKEA-SAMSIC 25’01”
102 MATEJ MOHORIC BAHRAIN-MCLAREN 25’01”
103 MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA-FDJ 25’01”
104 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 25’01”
105 VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 25’01”
106 ANDREY AMADOR INEOS GRENADIERS 25’01”
107 KASPER ASGREEN DECEUNINCK-QUICK-STEP 25’01”
108 SONNY COLBRELLI BAHRAIN-MCLAREN 26’47”
109 ALBERTO BETTIOL EF PRO CYCLING 26’47”
110 ELIA VIVIANI COFIDIS 26’47”
111 PETER SAGAN BORA-HANSGROHE 26’47”
112 EDWARD THEUNS TREK-SEGAFREDO 26’47”
113 TIESJ BENOOT TEAM SUNWEB 26’47”
114 LUKAS PÖSTLBERGER BORA-HANSGROHE 26’47”
115 MICHAEL GOGL NTT PRO CYCLING TEAM 26’47”
116 CASPER PHILLIP PEDERSEN TEAM SUNWEB 26’47”
117 PIERRE LUC PERICHON COFIDIS 26’47”
118 MARC HIRSCHI TEAM SUNWEB 26’47”
119 CLÉMENT RUSSO TEAM ARKEA-SAMSIC 26’47”
120 ROMAN KREUZIGER NTT PRO CYCLING TEAM 26’47”
121 KRISTS NEILANDS ISRAEL START-UP NATION 26’47”
122 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 26’47”
123 HUGO HOFSTETTER ISRAEL START-UP NATION 26’47”
124 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 26’52”
125 JACK BAUER MITCHELTON-SCOTT 31’09”
126 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM JUMBO-VISMA 31’09”
127 CONNOR SWIFT TEAM ARKEA-SAMSIC 31’09”
128 STEFF CRAS LOTTO SOUDAL 31’09”
129 DARYL IMPEY MITCHELTON-SCOTT 31’09”
130 RYAN GIBBONS NTT PRO CYCLING TEAM 31’09”
131 DAYER QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 31’09”
132 BRYAN COQUARD B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 31’09”
133 DAVID DE LA CRUZ UAE TEAM EMIRATES 31’09”
134 MAXIME CHEVALIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 31’09”
135 KÉVIN REZA B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 31’09”
136 NILS POLITT ISRAEL START-UP NATION 31’09”
137 MARCO HALLER BAHRAIN-MCLAREN 31’09”
138 PAVEL SIVAKOV INEOS GRENADIERS 31’09”
139 TONY MARTIN TEAM JUMBO-VISMA 31’09”
140 ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE 31’09”
141 LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE 31’09”
142 GEOFFREY SOUPE TOTAL DIRECT ENERGIE 31’09”
143 GIACOMO NIZZOLO NTT PRO CYCLING TEAM 31’09”
144 MATTEO TRENTIN CCC TEAM 31’09”
145 LUKA MEZGEC MITCHELTON-SCOTT 31’09”
146 SAMUEL BEWLEY MITCHELTON-SCOTT 31’09”
147 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 31’09”
148 ANDRÉ GREIPEL ISRAEL START-UP NATION 31’09”
149 LUKE ROWE INEOS GRENADIERS 31’09”
150 JENS DEBUSSCHERE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 31’09”
151 FREDERIK FRISON LOTTO SOUDAL 31’09”
152 JONAS KOCH CCC TEAM 31’09”
153 CALEB EWAN LOTTO SOUDAL 31’09”
154 CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON-SCOTT 31’09”
155 JORIS NIEUWENHUIS TEAM SUNWEB 31’09”
156 WOUTER POELS BAHRAIN-MCLAREN 31’09”
157 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 31’09”
158 MADS PEDERSEN TREK-SEGAFREDO 31’09”
159 MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK-QUICK-STEP 31’09”
160 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 31’09”
161 MAXIMILIAN WALSCHEID NTT PRO CYCLING TEAM 31’09”
162 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS 31’09”
163 JÉRÔME COUSIN TOTAL DIRECT ENERGIE 31’09”
164 WILLIAM BONNET GROUPAMA-FDJ 31’09”
165 CLÉMENT VENTURINI AG2R LA MONDIALE 31’09”
166 BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE 31’09”
167 GUY NIV ISRAEL START-UP NATION 31’09”
168 NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE 31’09”
169 SAM BENNETT DECEUNINCK-QUICK-STEP 31’09”
170 SIMONE CONSONNI COFIDIS 31’09”
171 ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL 31’09”
172 CEES BOL TEAM SUNWEB 31’09’

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:
1 ADAM YATES MITCHELTON-SCOTT les 1073,5 km en 27h03’57”
2 PRIMOŽ ROGLIC TEAM JUMBO-VISMA 00’03”
3 TADEJ POGACAR UAE TEAM EMIRATES 00’07”
4 GUILLAUME MARTIN COFIDIS 00’09”
5 EGAN BERNAL INEOS GRENADIERS 00’13”
6 TOM DUMOULIN TEAM JUMBO-VISMA 00’13”
7 ESTEBAN CHAVES MITCHELTON-SCOTT 00’13”
8 NAIRO QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 00’13”
9 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 00’13”
10 MIGUEL ANGEL LOPEZ ASTANA PRO TEAM 00’13”
11 BAUKE MOLLEMA TREK-SEGAFREDO 00’13”
12 THIBAUT PINOT GROUPAMA-FDJ 00’13”
13 MIKEL LANDA BAHRAIN-MCLAREN 00’13”
14 RIGOBERTO URAN EF PRO CYCLING 00’13”
15 RICHIE PORTE TREK-SEGAFREDO 00’13”
16 JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK-QUICK-STEP 00’15”
17 EMANUEL BUCHMANN BORA-HANSGROHE 00’22”
18 ENRIC MAS MOVISTAR TEAM 00’22”
19 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 00’34”
20 RICHARD CARAPAZ INEOS GRENADIERS 00’41”
21 SERGIO ANDRES HIGUITA EF PRO CYCLING 00’41”
22 DAMIANO CARUSO BAHRAIN-MCLAREN 00’41”
23 PIERRE ROLLAND B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01’10”
24 PELLO BILBAO BAHRAIN-MCLAREN 02’32”
25 GREG VAN AVERMAET CCC TEAM 02’33”
26 ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 02’39”
27 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02’40”
28 DOMENICO POZZOVIVO NTT PRO CYCLING TEAM 02’42”
29 FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES 03’45”
30 HUGH JOHN CARTHY EF PRO CYCLING 04’04”
31 JESUS HERRADA COFIDIS 04’04”
32 DANIEL FELIPE MARTINEZ EF PRO CYCLING 04’25”
33 RUDY MOLARD GROUPAMA-FDJ 05’43”
34 WARREN BARGUIL TEAM ARKEA-SAMSIC 05’48”
35 KENNY ELISSONDE TREK-SEGAFREDO 06’26”
36 ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE 06’27”
37 MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA-HANSGROHE 07’42”
38 SEPP KUSS TEAM JUMBO-VISMA 07’52”
39 ION IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 08’46”
40 DAVIDE FORMOLO UAE TEAM EMIRATES 09’05”
41 LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM 09’51”
42 GEORGE BENNETT TEAM JUMBO-VISMA 10’07”
43 SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA-FDJ 10’26”
44 NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB 11’59”
45 MICHAŁ KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS 12’54”
46 ILNUR ZAKARIN CCC TEAM 12’56”
47 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 13’24”
48 MIKEL NIEVE MITCHELTON-SCOTT 14’01”
49 JAN POLANC UAE TEAM EMIRATES 14’26”
50 MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE 14’56”
51 HAROLD TEJADA ASTANA PRO TEAM 15’55”
52 BOB JUNGELS DECEUNINCK-QUICK-STEP 16’13”
53 ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 16’24”
54 ROBERT GESINK TEAM JUMBO-VISMA 18’31”
55 JONATHAN CASTROVIEJO INEOS GRENADIERS 18’58”
56 PIERRE LATOUR AG2R LA MONDIALE 19’43”
57 WINNER ANACONA TEAM ARKEA-SAMSIC 19’57”
58 NEILSON POWLESS EF PRO CYCLING 22’16”
59 WOUT VAN AERT TEAM JUMBO-VISMA 22’22”
60 NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 25’25”
61 BEN HERMANS ISRAEL START-UP NATION 26’30”
62 NICOLAS EDET COFIDIS 27’08”
63 VALENTIN MADOUAS GROUPAMA-FDJ 27’31”
64 MARC HIRSCHI TEAM SUNWEB 28’04”
65 GREGOR MÜHLBERGER BORA-HANSGROHE 29’52”
66 NIKLAS EG TREK-SEGAFREDO 30’45”
67 CYRIL GAUTIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 33’07”
68 DAVID GAUDU GROUPAMA-FDJ 33’31”
69 SIMON GESCHKE CCC TEAM 33’35”
70 DIEGO ROSA TEAM ARKEA-SAMSIC 34’51”
71 LENNARD KÄMNA BORA-HANSGROHE 35’11”
72 FELIX GROSSSCHARTNER BORA-HANSGROHE 35’21”
73 DARIO CATALDO MOVISTAR TEAM 36’44”
74 HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM 37’18”
75 ALBERTO BETTIOL EF PRO CYCLING 38’26”
76 DANIEL MARTIN ISRAEL START-UP NATION 39’49”
77 STEFAN KÜNG GROUPAMA-FDJ 39’54”
78 TOMS SKUJINS TREK-SEGAFREDO 40’46”
79 DYLAN VAN BAARLE INEOS GRENADIERS 41’31”
80 DRIES DEVENYNS DECEUNINCK-QUICK-STEP 41’50”
81 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 42’56”
82 JASPER STUYVEN TREK-SEGAFREDO 44’03”
83 MICHAEL SCHÄR CCC TEAM 45’20”
84 JOSÉ ROJAS MOVISTAR TEAM 46’36”
85 KRISTS NEILANDS ISRAEL START-UP NATION 47’36”
86 ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM 47’52”
87 CARLOS VERONA MOVISTAR TEAM 49’09”
88 JENS KEUKELEIRE EF PRO CYCLING 49’10”
89 JAN HIRT CCC TEAM 49’46”
90 TEJAY VAN GARDEREN EF PRO CYCLING 49’57”
91 EDVALD BOASSON HAGEN NTT PRO CYCLING TEAM 50’03”
92 QUENTIN PACHER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 51’05”
93 TOM VAN ASBROECK ISRAEL START-UP NATION 51’29”
94 MICHAEL HUNDAHL VALGREN NTT PRO CYCLING TEAM 51’36”
95 DANIEL OSS BORA-HANSGROHE 52’39”
96 OMAR FRAILE ASTANA PRO TEAM 52’43”
97 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 53’09”
98 CLÉMENT VENTURINI AG2R LA MONDIALE 53’38”
99 MATEJ MOHORIC BAHRAIN-MCLAREN 55’32”
100 NANS PETERS AG2R LA MONDIALE 56’57”
101 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 57’33”
102 MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA-FDJ 57’33”
103 PETER SAGAN BORA-HANSGROHE 57’59”
104 KASPER ASGREEN DECEUNINCK-QUICK-STEP 58’52”
105 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 59’06”
106 CYRIL BARTHE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 59’52”
107 MICHAEL GOGL NTT PRO CYCLING TEAM 59’56”
108 TIESJ BENOOT TEAM SUNWEB 01h01’05”
109 ANDREY AMADOR INEOS GRENADIERS 01h01’19”
110 SONNY COLBRELLI BAHRAIN-MCLAREN 01h02’06”
111 JACK BAUER MITCHELTON-SCOTT 01h02’15”
112 JONAS KOCH CCC TEAM 01h02’21”
113 RÉMI CAVAGNA DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h03’39”
114 TIM DECLERCQ DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h03’53”
115 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM JUMBO-VISMA 01h04’10”
116 VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 01h04’35”
117 EDWARD THEUNS TREK-SEGAFREDO 01h04’55”
118 DAYER QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 01h05’01”
119 DARYL IMPEY MITCHELTON-SCOTT 01h05’18”
120 CASPER PHILLIP PEDERSEN TEAM SUNWEB 01h05’28”
121 JORIS NIEUWENHUIS TEAM SUNWEB 01h06’14”
122 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 01h06’57”
123 TONY MARTIN TEAM JUMBO-VISMA 01h07’52”
124 CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON-SCOTT 01h07’53”
125 ROMAN KREUZIGER NTT PRO CYCLING TEAM 01h08’21”
126 PIERRE LUC PERICHON COFIDIS 01h08’25”
127 MATTEO TRENTIN CCC TEAM 01h09’22”
128 NILS POLITT ISRAEL START-UP NATION 01h09’45”
129 LUKAS PÖSTLBERGER BORA-HANSGROHE 01h10’11”
130 CONNOR SWIFT TEAM ARKEA-SAMSIC 01h11’15”
131 HUGO HOFSTETTER ISRAEL START-UP NATION 01h12’33”
132 ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE 01h12’51”
133 MATHIEU BURGAUDEAU TOTAL DIRECT ENERGIE 01h13’34”
134 ELIA VIVIANI COFIDIS 01h14’51”
135 GUY NIV ISRAEL START-UP NATION 01h15’22”
136 LUKA MEZGEC MITCHELTON-SCOTT 01h15’30”
137 MAXIME CHEVALIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h16’20”
138 BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE 01h16’26”
139 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 01h16’45”
140 RYAN GIBBONS NTT PRO CYCLING TEAM 01h17’00”
141 BRYAN COQUARD B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h17’35”
142 GIACOMO NIZZOLO NTT PRO CYCLING TEAM 01h17’48”
143 CEES BOL TEAM SUNWEB 01h17’53”
144 CLÉMENT RUSSO TEAM ARKEA-SAMSIC 01h18’03”
145 KÉVIN REZA B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h18’05”
146 CALEB EWAN LOTTO SOUDAL 01h18’09”
147 JENS DEBUSSCHERE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h18’11”
148 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS 01h18’12”
149 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 01h18’19”
150 MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h18’20”
151 LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE 01h18’24”
152 MADS PEDERSEN TREK-SEGAFREDO 01h18’50”
153 KÉVIN LEDANOIS TEAM ARKEA-SAMSIC 01h18’51”
154 MAXIMILIAN WALSCHEID NTT PRO CYCLING TEAM 01h19’05”
155 FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE 01h19’07”
156 SAM BENNETT DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h19’08”
157 SIMONE CONSONNI COFIDIS 01h19’20”
158 LUKE ROWE INEOS GRENADIERS 01h20’10”
159 ANDRÉ GREIPEL ISRAEL START-UP NATION 01h20’41”
160 GEOFFREY SOUPE TOTAL DIRECT ENERGIE 01h20’52”
161 MARCO HALLER BAHRAIN-MCLAREN 01h21’02”
162 SAMUEL BEWLEY MITCHELTON-SCOTT 01h22’25”
163 FREDERIK FRISON LOTTO SOUDAL 01h24’14”
164 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 01h24’35”
165 ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL 01h24’42”
166 DAVID DE LA CRUZ UAE TEAM EMIRATES 01h25’15”
167 WILLIAM BONNET GROUPAMA-FDJ 01h25’15”
168 WOUTER POELS BAHRAIN-MCLAREN 01h26’42”
169 NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE 01h29’48”
170 STEFF CRAS LOTTO SOUDAL 01h34’08”
171 JÉRÔME COUSIN TOTAL DIRECT ENERGIE 01h38’40”
172 PAVEL SIVAKOV INEOS GRENADIERS 01h40’00”