Ostatni etap wyścigu Tour de Serbie (2.2) wygrał mistrz Serbii Dušan Rajović ścigający się na co dzień w barwach Nippo Delko Provence. W klasyfikacji generalnej triumfował Słowak Martin Haring (Dukla Banska Bystrica).

Trzeci, a zarazem finałowy etap wyścigu w Serbii liczył sobie 99-kilometrów. Trasa etapu była płaska, jak stół, co zwiastowało zakończenie rywalizacji po masowym sprincie z peletonu.

Zgodnie z przewidywaniami rywalizację w Nowym Sadzie rozstrzygnął sprint. Na finiszowych metrach najlepszy okazał się Dušan Rajović z reprezentacji Serbii. Drugie miejsce zajął Hiszpan Enrique Sanz (Equipo Kern Pharma). Ostatnią lokatę na podium dzisiejszego etapu zajął Adrian Banaszek z ekipy Mazowsze Serce Polski. Zwycięstwo w generalce odniósł Martin Haring (Dukla Banska Bystrica). Jak nieoficjalnie podaje zespół Mazowsze Serce Polski trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął ich podopieczny Emanuel Piaskowy, który wczoraj wygrał drugi etap wyścigu .

Poprzedni artykułSettimana Coppi e Bartali 2020: Narvaez wygrywa trzeci etap
Następny artykułTour de France 2020: Lutsenko pogodził harcowników
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.