Foto: INEOS Grenadiers

Jhonatan Narvaez (Team Ineos – Grenadiers) wygrał trzeci etap włoskiego wyścigu. Liderem pozostał Andrea Bagioli (Deceuninck – Quick Step).

Przedostatni etap Settimana Internazionale Coppi e Bartali rozpoczynał się i kończył w Riccione. Kolarze mieli do przejechania niespełna 169 kilometrów. Odcinek był wymagający, a do pokonania było kilka podjazdów, w tym trzy oznaczone.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Ben O’Connor (NTT Pro Cycling Team), Jorge Arcas (Movistar Team), Scott Davies (Bahrain McLaren), Julien Amezqueta (Caja Rural Seguros) oraz Simone Petilli (Circus Wanty Gobert). Po 70 kilometrach piątka miała trzy minuty przewagi.

Podczas pokonywania podjazdu pod Monte Carpegna – Il Cielo del Pirata (17 km długości; średnie nachylenie 5,9 %) z peletonu skontrował Iván Ramiro Sosa (INEOS Grenadiers). Podjazd najwyższej kategorii spowodował, że na czele zostali tylko O’Connor, Amezqueta i Sosa.

Na Madonna di Pugliano (9 km długości; średnie nachylenie 5,5 %) pierwszy zameldował się kolarz Caja Rural Seguros. 50 kilometrów przed metą dość nieoczekiwanie tempa współtowarzyszy nie wytrzymał Sosa.

Po ostatnim podjeździe Fiorentino (2,9 km długości; średnie nachylenie 5,7 %) uciekająca dwójka miała przed sobą jeszcze 31 kilometrów i przewagę ponad minuty nad kolejną grupką.

O’Connor i Amzqueta jechali ambitnie, ale ich akcja zakończyła się na 12 kilometrów przed metą. Samotnego ataku próbował jeszcze Luca Wackermann (Vini Zabù – KTM), ale ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno wyselekcjonowanej grupy.

Aby wyłonić triumfatora potrzebny był foto-finisz. Najszybszy okazał się Jhonatan Narvaez (Team Ineos – Grenadiers). Kolejne miejsca zajęli Pascal Eenkhoorn (Team Jumbo – Visma) i Biniam Girmay (Nippo Delko Provence).

Liderem pozostał Andrea Bagioli (Deceuninck – Quick Step).

Wyniki trzeciego etapu:

Pozycja Kolarz  Ekipa Czas
1  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 04:37:04
2  EENKHOORN Pascal Jumbo-Visma Development Team ,,
3  GHIRMAY HAILU Biniam NIPPO DELKO One Provence ,,
4  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
5  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers ,,
6  FELLINE Fabio Astana Pro Team ,,
7  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix ,,
8  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
9  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM ,,
10  COVI Alessandro UAE-Team Emirates ,,
11  SCHELLING Ide BORA – hansgrohe ,,
12  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert ,,
13  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step ,,
14  CAÑAVERAL Johnatan Giotti Victoria ,,
15  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step ,,
16  MENDOZA Omar Alberto Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
17  KUDUS Merhawi Astana Pro Team ,,
18  ARCAS Jorge Movistar Team ,,
19  GREGAARD Jonas Astana Pro Team ,,
20  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
21  MANNION Gavin Rally Cycling ,,
22  INKELAAR Kevin Bahrain – McLaren ,,
23  RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec ,,
24  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
25  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
26  FINETTO Mauro NIPPO DELKO One Provence ,,
27  RAVASI Edward UAE-Team Emirates ,,
28  ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
29  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
30  MÄDER Gino NTT Pro Cycling ,,
31  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates ,,
32  O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling ,,
33  SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers ,,
34  WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 00:21
35  CONTI Valerio UAE-Team Emirates 00:24
36  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 00:00
37  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
38  KNOX James Deceuninck – Quick Step 00:07
39  DÍAZ José Manuel NIPPO DELKO One Provence ,,
40  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo 00:00
41  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42  CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 00:32
43  SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 00:51
44  OSORIO Juan Felipe Burgos-BH 11:54
45  RUBIO Diego Burgos-BH ,,
46  PRONSKIY Vadim Astana Pro Team ,,
47  ATAPUMA Darwin Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
48  HENAO Sergio UAE-Team Emirates ,,
49  PARISINI Nicolò Beltrami TSA Marchiol 13:43
50  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
51  FORTUNATO Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
52  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
53  ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia ,,
54  FISHER-BLACK Finn Jumbo-Visma Development Team ,,
55  DAVIES Scott Bahrain – McLaren ,,
56  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
57  RIES Michel Trek – Segafredo ,,
58  SWIFT Ben INEOS Grenadiers ,,
59  STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
60  RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers ,,
61  BUITRAGO Santiago Bahrain – McLaren ,,
62  PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert 15:51
63  EIKING Odd Christian Circus – Wanty Gobert ,,
64  LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
65  NOVAK Domen Bahrain – McLaren ,,
66  PETILLI Simone Circus – Wanty Gobert ,,
67  DE BOD Stefan NTT Pro Cycling ,,
68  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo ,,
69  SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling ,,
70  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 17:05
71  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
72  CHERNETSKI Sergei Gazprom – RusVelo ,,
73  ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
74  CAIATI Aldo Team Colpack Ballan ,,
75  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
76  CORTESE Jacopo Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
77  VANENDERT Jelle Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
78  BROWN Nathan Rally Cycling ,,
79  THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
80  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
81  KAMP Alexander Trek – Segafredo ,,
82  PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team 20:19
83  BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team ,,
84  BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega ,,
85  VAN DER HOORN Taco Jumbo-Visma Development Team ,,
86  DI SANTE Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
87  COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega ,,
88  TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega ,,
89  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
90  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix ,,
91  ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
92  ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
93  DI FELICE Francesco Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
94  CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team ,,
95  RADICE Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
96  ZURLO Federico Giotti Victoria 24:12:00
97  SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM ,,
98  MOLENAAR Alex Burgos-BH ,,
99  CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo ,,
100  BROGI Adriano Giotti Victoria ,,
101  CRETTI Luca Beltrami TSA Marchiol ,,
102  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo ,,
103  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM ,,
104  RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix ,,
105  CARR Simon NIPPO DELKO One Provence ,,
106  JACOBS Johan Movistar Team ,,
107  ELOSEGUI Iñigo Movistar Team ,,
108  AGUIRRE Hernán Ricardo Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
109  WRIGHT Alfred Bahrain – McLaren ,,
110  MORA Sebastián Movistar Team ,,
111  FEDELI Alessandro NIPPO DELKO One Provence ,,
112  DOULL Owain INEOS Grenadiers ,,
113  CRESCIOLI Giosuè Beltrami TSA Marchiol ,,
114  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo ,,
115  SOTO Nelson Andrés Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
116  FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
117  MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
118  SMARZARO Daniel General Store Essegibi F.lli Curia ,,
119  GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
120  TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
121  KOOIJ Olav Jumbo-Visma Development Team ,,
122  ONESTI Emanuele Giotti Victoria ,,
123  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
124  SALVIETTI Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
125  DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe ,,
126  BAUHAUS Phil Bahrain – McLaren ,,
127  EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
128  MASOTTO Giulio Team Colpack Ballan ,,
129  ZANDRI Francesco Work Service Dynatek Vega ,,
130  JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling ,,
131  SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
132  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling ,,
133  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
134  TILLER Rasmus NTT Pro Cycling ,,
135  RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
136  FERNÁNDEZ Delio NIPPO DELKO One Provence ,,
137  LIVYNS Arjen Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
138  VAN POPPEL Boy Circus – Wanty Gobert ,,
139  RIGATTI Tommaso Team Colpack Ballan ,,
140  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF  PUCCIONI Dario Work Service Dynatek Vega
DNF  MINALI Michael Team Colpack Ballan ,,
DNF  DAL-CIN Matteo Rally Cycling ,,
DNF  ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega ,,
DNF  PERSICO Davide Team Colpack Ballan ,,
DNF  FERRI Gregorio Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  CASAROTTO Davide General Store Essegibi F.lli Curia ,,
DNF  SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
DNF  MUÑOZ William David ,,
DNF  PESENTI Thomas Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  POZZA Ettore General Store Essegibi F.lli Curia ,,
DNF  MONACO Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF  ŠTOČEK Matúš Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  TASCA Flavio General Store Essegibi F.lli Curia ,,
DNF  WALSLEBEN Philipp Alpecin-Fenix ,,
DNS  LUCCA Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
DNS  ISTA Kevyn Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 11:21:50
2  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 00:03
3  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 00:16
4  CONCI Nicola Trek – Segafredo 00:29
5  ULISSI Diego UAE-Team Emirates 00:30
6  SOSA Iván Ramiro INEOS Grenadiers 00:34
7  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 00:41
8  KUDUS Merhawi Astana Pro Team 00:42
9  FINETTO Mauro NIPPO DELKO One Provence 00:46
10  EENKHOORN Pascal Jumbo-Visma Development Team 00:49
11  SCHELLING Ide BORA – hansgrohe 00:52
12  MANNION Gavin Rally Cycling ,,
13  GREGAARD Jonas Astana Pro Team 00:53
14  RUBIO Einer Augusto Movistar Team 00:59
15  GHIRMAY HAILU Biniam NIPPO DELKO One Provence 01:04
16  INKELAAR Kevin Bahrain – McLaren 01:06
17  RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 01:10
18  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec 01:12
19  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 01:21
20  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 01:23
21  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert 01:24
22  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 01:30
23  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
24  KNOX James Deceuninck – Quick Step 01:37
25  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 01:48
26  MENDOZA Omar Alberto Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 02:15
27  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers 02:20
28  ARCAS Jorge Movistar Team 02:34
29  WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 03:36
30  CAÑAVERAL Johnatan Giotti Victoria 03:49
31  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo 04:24
32  COVI Alessandro UAE-Team Emirates 04:32
33  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 04:35
34  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 05:04
35  MÄDER Gino NTT Pro Cycling 05:32
36  FELLINE Fabio Astana Pro Team 05:36
37  O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling 05:38
38  CONTI Valerio UAE-Team Emirates 06:01
39  CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 09:02
40  DÍAZ José Manuel NIPPO DELKO One Provence 09:47
41  RAVASI Edward UAE-Team Emirates 10:51
42  OSORIO Juan Felipe Burgos-BH 13:39
43  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 14:22
44  STALNOV Nikita Astana Pro Team 15:11
45  HENAO Sergio UAE-Team Emirates 15:56
46  RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers 16:07
47  FISHER-BLACK Finn Jumbo-Visma Development Team 16:16
48  RUBIO Diego Burgos-BH 16:23
49  FORTUNATO Lorenzo Vini Zabù – KTM 16:30
50  PARISINI Nicolò Beltrami TSA Marchiol 16:44
51  ATAPUMA Darwin Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 17:05
52  BUITRAGO Santiago Bahrain – McLaren 17:40
53  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 17:45
54  DE BOD Stefan NTT Pro Cycling 18:01
55  SWIFT Ben INEOS Grenadiers 18:08
56  BROWN Nathan Rally Cycling 19:02
57  PETILLI Simone Circus – Wanty Gobert 19:12
58  DAVIES Scott Bahrain – McLaren 19:50
59  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 19:55
60  VANENDERT Jelle Bingoal – Wallonie Bruxelles 20:05
61  ROELANDTS Jürgen Movistar Team 20:14
62  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 20:31
63  EIKING Odd Christian Circus – Wanty Gobert 20:49
64  CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team 21:24
65  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 21:31
66  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM 21:45
67  ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia 21:51
68  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 22:33
69  PRONSKIY Vadim Astana Pro Team 22:44
70  CHERNETSKI Sergei Gazprom – RusVelo 23:09
71  PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team 24:51:00
72  PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert 24:59:00
73  SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA 25:23:00
74  LIVYNS Arjen Bingoal – Wallonie Bruxelles 26:35:00
75  SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 26:45:00
76  LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles 27:29:00
77  NOVAK Domen Bahrain – McLaren 28:36:00
78  CAIATI Aldo Team Colpack Ballan 28:50:00
79  SMARZARO Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 29:07:00
80  DOULL Owain INEOS Grenadiers 29:20:00
81  CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo 29:24:00
82  DI FELICE Francesco Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 29:52:00
83  TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 30:12:00
84  BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega 30:14:00
85  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 30:24:00
86  ELOSEGUI Iñigo Movistar Team 31:00:00
87  RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 31:12:00
88  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix 31:14:00
89  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA 31:21:00
90  COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 31:37:00
91  ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 32:27:00
92  VAN DER HOORN Taco Jumbo-Visma Development Team 32:59:00
93  SOTO Nelson Andrés Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 33:02:00
94  ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè 33:08:00
95  KAMP Alexander Trek – Segafredo 34:16:00
96  SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling 34:32:00
97  CORTESE Jacopo Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 35:09:00
98  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec 35:19:00
99  MOLENAAR Alex Burgos-BH 35:37:00
100  TILLER Rasmus NTT Pro Cycling 35:38:00
101  MORA Sebastián Movistar Team 35:42:00
102  FEDELI Alessandro NIPPO DELKO One Provence 35:54:00
103  RIGATTI Tommaso Team Colpack Ballan 35:57:00
104  AGUIRRE Hernán Ricardo Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 36:07:00
105  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 36:17:00
106  SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM 36:21:00
107  EZQUERRA Jesús Burgos-BH 36:22:00
108  DI SANTE Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 36:23:00
109  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 37:24:00
110  TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 37:28:00
111  BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team 37:31:00
112  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
113  RIES Michel Trek – Segafredo 38:21:00
114  RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix 39:34:00
115  FERNÁNDEZ Delio NIPPO DELKO One Provence 41:11:00
116  KOOIJ Olav Jumbo-Visma Development Team 41:17:00
117  DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe ,,
118  JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling 41:20:00
119  WRIGHT Alfred Bahrain – McLaren 41:25:00
120  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 41:28:00
121  BAUHAUS Phil Bahrain – McLaren 41:31:00
122  CARR Simon NIPPO DELKO One Provence 41:36:00
123  VAN POPPEL Boy Circus – Wanty Gobert 41:51:00
124  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM 41:58:00
125  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo 42:08:00
126  CRETTI Luca Beltrami TSA Marchiol ,,
127  SALVIETTI Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 42:11:00
128  MASOTTO Giulio Team Colpack Ballan 42:19:00
129  JACOBS Johan Movistar Team 42:23:00
130  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 42:24:00
131  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 42:28:00
132  MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA 43:15:00
133  GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
134  CRESCIOLI Giosuè Beltrami TSA Marchiol 43:34:00
135  RADICE Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 43:36:00
136  FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 43:43:00
137  ZANDRI Francesco Work Service Dynatek Vega 43:56:00
138  ONESTI Emanuele Giotti Victoria 44:17:00
139  ZURLO Federico Giotti Victoria ,,
140  BROGI Adriano Giotti Victoria 45:05:00