Terpstra weźmie udział w swoim pierwszym worldtourowym wyścigu od czasu groźnego wypadku.

Nieco w cieniu Tour de France, już w poniedziałek rozpocznie się kolejny worldtourowy wyścig – Tirreno-Adriatico. Swój skład na niego ogłosił już Total Direct Energie. Zabraknie w nim rzecz jasna większości najważniejszych postaci grupy – Bonifazio, Calmejane’a czy Sicarda, którzy są obecni na Wielkiej Pętli, ale znajdzie się miejsce choćby dla Nikiego Terpstry, który powoli wraca do formy po kontuzji.

Przypomnijmy, że w czerwcu Holender zaliczył podczas jednego z treningów groźnie wyglądający upadek, po którym stwierdzono u niego: zapadnięcie płuca, wstrząs mózgu, połamane żebra i złamany obojczyk, ale na szczęście dość szybko doszedł do siebie. Dzięki temu już w połowie sierpnia wrócił do startów w nieco słabiej obsadzonych wyścigach – VOO-Tour de Wallonie, Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine i mistrzostwach Holandii.

Jego wyniki w nich były bardzo słabe – czempionatu swojego kraju w ogóle nie ukończył, a etapy dwóch pozostałych wyścigów kończył pod koniec pierwszej lub na początku drugiej setki. Teraz w Tirreno-Adriatico może być oczywiście bardzo podobnie, choć trzeba pamiętać, że z każdym tygodniem jego forma powinna być coraz lepsza, by osiągnąć swój szczyt w drugiej połowie października, bo właśnie na wtedy zaplanowano dwa najważniejsze dla niego starty – Paryż-Roubaix i Ronde Van Vlaanderen.

Skład Total Direct Energie na Tirreno-Adriatico 2020:

Adrien Petit, Lorrenzo Manzin, Niki Terpstra, Julien Simon, Rein Taaramäe, Jonathan Hivert i Dries Van Gestel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments