fot. Team Sky

W składzie zespołu INEOS Grenadiers na Tirreno-Adriatico, które odbędzie się w dniach 7-14 września znajdą się Chris Froome i Geraint Thomas.

Tegoroczny wyjątkowy, ośmioetapowy „wyścig Dwóch Mórz” ze względu na wywrócony do góry nogami kolarski kalendarz odbędzie się nie w marcu, a we wrześniu. Do Włoch mają zawitać, także zawodnicy INEOS Grenadiers Geraint Thomas oraz Chris Froome. Kolarze brytyjskiej drużyny ze względu na brak optymalnej formy nie zakwalifikowali się do składu swojej ekipy na Tour de France. Podczas Tirreno-Adriatico Thomas przetestuje nogę przed Giro d’Italia, a Froome będzie starał się odbudować swoją formę przed swoim ostatnim startem w Wielkim Tourze wraz z drużyną kierowaną przez Dave’a Brailsforda. „Biały Kenijczyk” swoją przygodę z zespołem Sky/INEOS Grenadiers zakończy na Vuelta a España.

Oprócz wspomnianych wyżej byłych zwycięzców Tour de France w wyścigu Tirreno-Adriatico pojawi się, także dwukrotny mistrz świata w jeździe na czas Rohan Dennis. Z pewnością Australijczyk wraz z Włochem Filippo Ganną powalczą o triumf w kończącej wyścig jeździe indywidualnej na czas w San Benedetto del Tronto. W górach pomocą dla swoich liderów będą służyć młodzi Tao Geoghegan Hart i Eddie Dunbar. Natomiast skład uzupełni doświadczony Włoch Salvatore Puccio.

Skład INEOS Grenadiers na Tirreno-Adriatico 2020:

Rohan Dennis (Australia), Eddie Dunbar (Irlandia), Filipo Ganna, Salvatore Puccio (obaj Włochy), Chris Froome, Tao Geoghegan Hart (obaj Wielka Brytania) oraz Geraint Thomas (Walia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments