fot. Movistar Team

Drużyny Astana i Movistar ogłosiły składy na rozpoczynający się w sobotę w Nicei wyścig Tour de France. U Kazachów bez zmian – powołania nie otrzymali ani Jakob Fuglsang, ani Aleksandr Vlasov, zaś w Movistarze są dwaj liderzy tej ekipy: Enric Mas i 40-letni Alejandro Valverde. 

Skład drużyny Astana na Tour de France 2020

Jedynym liderem drużyny z Kazachstanu podczas tegorocznego wyścigu Tour de France będzie Kolumbijczyk Miguel Ángel “Supermán” López. Kierownictwo nie zdecydowało się na dokonanie zmian nawet wobec tego, że w świetnej formie znajdują się zwycięzca monumentu Il Lombardia Jakob Fuglsang oraz zwycięzca Mont Ventoux Dénivelé Challenge i trzeci kolarz w Lombardii Aleksandr Vlasov – obaj mają wystartować w Giro d’Italia.

Lopezowi będą pomagali świeżo upieczony mistrz Hiszpanii Luis León Sánchez, a także znakomici górale, w tym Gorka Izagirre, Omar Fraile czy Harold Tejada. W tym składzie Astana z pewnością będzie mogła powalczyć także o zwycięstwa etapowe, na wypadek, gdyby zawalił się plan A.

Pełny skład: Miguel Ángel López, Alexey Lutsenko, Luis León Sánchez, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Omar Fraile, Hugo Houle oraz Harold Tejada.

Skład drużyny Movistar na Tour de France 2020

Ósemkę na Wielką Pętlę wyselekcjonowała już także drużyna Movistar, która ze względu na panującą pandemię z dziesięcioma swoimi kolarzami pozostała po wyścigu Criterium du Dauphiné we francuskich Alpach. Wygląda ona następująco: Dario Cataldo, Imanol Erviti, Enric Mas, Nelson Oliveira, José Joaquín Rojas, Marc Soler, Alejandro Valverde oraz Carlos Verona.

Tym samym podopieczni Eusebio Unzué ponownie zdecydowali się na start w wyścigu Tour de France z trzema liderami, którymi niewątpliwie będą Enric Mas, Alejandro Valverde oraz Marc Soler, który pierwotnie miał być liderem “Niebieskich” w Giro d’Italia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Movistar grał na Valverde oraz na Mikela Landę i Nairo Quintanę, co całkowicie się nie sprawdziło. Drużyna zdradziła kulisy tej kiepskiej strategii w filmie dokumentalnym dostępnym na Netflixie pod tytułem El Día Menos Pensado, którego recenzję można przeczytać TUTAJ. Czy Unzué i spółce zależy na powtórce z rozrywki?

W krótkim materiale video wyemitowanym przez drużynę Movistar Valverde, Mas i Soler podkreślają, że w Tour de France należy być skoncentrowanym od pierwszego do ostatniego kilometra oraz, że jest to najważniejszy wyścig w roku. W związku z tym obiecują dać z siebie wszystko, cieszyć się jazdą i pracować dla drużyny. Piękne i znakomicie znane frazesy.