Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z peletonu włoski klasyk Milano-Torino.

101. edycja Milano-Torino liczyła 198 kilometrów i prowadziła z Mesero do Stupinigi. Organizatorzy zrezygnowali z podjazdu pod wzgórze Superga, co spowodowało, że wyścig stał się klasykiem dla sprinterów.

Na liście startowej nie było Polaków, ale mieliśmy ekipę CCC Team, a której jechał między innymi reprezentujący Włochy Jakub Mareczko.

Na jazdę przed peletonem zdecydowali się: Manuele Boaro (Astana Pro Team), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizanè), Gijs Van Hoecke (CCC Team), Davide Villella (Movistar Team), Samuele Rivi (reprezentacja Włoch) i Andrea Garosio (Vini Zabù – KTM).

Ich maksymalna przewaga wyniosła siedem minut, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. Na czele dużej grupy kręcili głównie kolarze UAE Team Emirates, a była to praca dla Fernando Gavirii.

Najdłużej na czele kręcił Boaro, który na 10 kilometrów przed metą miał kilkanaście sekund przewagi. Dwa kilometry dalej doszło do sporej kraksy w peletonie. Wszystko zjechało się sześć kilometrów przed finiszem.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydowała więc walka sprinterów. Świetnie rozprowadzony Arnaud Démare (Groupama – FDJ) w odpowiednim momencie przyspieszył i triumfował po raz pierwszy od prawie roku.

Kolejne miejsca zajęli Caleb Ewan (Lotto Soudal) i … zwycięzca Strade Bianche Wout van Aert (Team Jumbo-Visma).

Klasyfikacja

1  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 4:18:57
2  EWAN Caleb Lotto Soudal ,,
3  VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma ,,
4  SAGAN Peter BORA – hansgrohe ,,
5  VAN POPPEL Danny Circus – Wanty Gobert ,,
6  BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic ,,
7  GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates ,,
8  BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
9  SMITH Dion Mitchelton-Scott ,,
10  SWIFT Ben Team INEOS ,,
11  VENDRAME Andrea AG2R La Mondiale ,,
12  NAESEN Lawrence AG2R La Mondiale ,,
13  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix ,,
14  CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation ,,
15  NAESEN Oliver AG2R La Mondiale ,,
16  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM ,,
17  KONYCHEV Alexander Mitchelton-Scott ,,
18  VANSPEYBROUCK Pieter Circus – Wanty Gobert ,,
19  BENNETT Sam Deceuninck – Quick Step ,,
20  SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix ,,
21  MARCELLUSI Martin Italy ,,
22  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step ,,
23  GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 0:05
24  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
25  GANNA Filippo Team INEOS ,,
26  NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo ,,
27  ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
28  RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 0:08
29  OSS Daniel BORA – hansgrohe 0:15
30  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 0:18
31  VAN POPPEL Boy Circus – Wanty Gobert 0:22
32  MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
33  KNEES Christian Team INEOS 0:25
34  FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè ,,
35  DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
36  HOLLENSTEIN Reto Israel Start-Up Nation ,,
37  GAZZOLI Michele Italy ,,
38  PUCCIO Salvatore Team INEOS ,,
39  MARCHIORI Leonardo Italy ,,
40  SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
41  DE BUYST Jasper Lotto Soudal 0:28
42  ROOSEN Timo Team Jumbo-Visma ,,
43  DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 0:32
44  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 0:35
45  ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 0:39
46  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:45
47  BASSO Leonardo Team INEOS 0:47
48  JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma 0:49
49  VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 1:24
50  FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM ,,
51  VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
52  BAGIOLI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
53  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 1:27
54  CIMA Damiano Gazprom – RusVelo ,,
55  VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team ,,
56  CONCA Filippo Italy ,,
57  HOLLMANN Juri Movistar Team ,,
58  ALEOTTI Giovanni Italy ,,
59  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
60  KOCH Jonas CCC Team ,,
61  DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation ,,
62  LEYSEN Senne Alpecin-Fenix ,,
63  FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
64  MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe ,,
65  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
66  KURIANOV Stepan Gazprom – RusVelo ,,
67  GRMAY Tsgabu Mitchelton-Scott ,,
68  KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates ,,
69  VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
70  CULLAIGH Gabriel Movistar Team ,,
71  SAVINI Daniel Bardiani-CSF-Faizanè ,,
72  GILBERT Philippe Lotto Soudal ,,
73  SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
74  NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS ,,
75  COLLEONI Kevin Italy ,,
76  DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè ,,
77  CATALDO Dario Movistar Team ,,
78  MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
79  MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
80  BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
81  CIMA Imerio Gazprom – RusVelo ,,
82  NORSGAARD Mathias Movistar Team ,,
83  WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
84  VENTOSO Francisco José CCC Team ,,
85  FORTUNATO Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
86  ALBASINI Michael Mitchelton-Scott ,,
87  IACCHI Alessandro Vini Zabù – KTM ,,
88  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
89  MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
90  GOLDSTEIN Omer Israel Start-Up Nation ,,
91  ARANBURU Alex Astana Pro Team ,,
92  DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
93  MARTINELLI Davide Astana Pro Team ,,
94  IZAGIRRE Gorka Astana Pro Team ,,
95  BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
96  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
97  TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
98  DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
99  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
100  VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix ,,
101  DE PLUS Jasper Circus – Wanty Gobert ,,
102  MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo ,,
103  NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
104  KOCHETKOV Pavel CCC Team ,,
105  VELASCO Simone Gazprom – RusVelo ,,
106  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo ,,
107  DE DECKER Alfdan Circus – Wanty Gobert ,,
108  MARTENS Paul Team Jumbo-Visma ,,
109  LINDEMAN Bert-Jan Team Jumbo-Visma ,,
110  MARECZKO Jakub CCC Team ,,
111  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
112  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
113  JACOBS Johan Movistar Team ,,
114  THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
115  RUSSO Clément Team Arkéa Samsic ,,
116  VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
117  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
118  MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic ,,
119  PICHON Laurent Team Arkéa Samsic 1:37
120  BOUDAT Thomas Team Arkéa Samsic ,,
121  DE MARCHI Alessandro CCC Team 1:40
122  GATTO Oscar BORA – hansgrohe 1:44
123  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 1:49
124  VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 2:45
125  GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
126  PESSOT Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
127  ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
128  TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
129  VILLELLA Davide Movistar Team ,,
130  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert 3:04
131  EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 4:07
132  STANNARD Robert Mitchelton-Scott ,,
133  LE ROUX Romain Team Arkéa Samsic ,,
134  RIVI Samuele Italy 4:32
135  FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
136  VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
137  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 5:07
138  KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
139  MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè 5:19
140  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 5:55
141  BOEV Igor Gazprom – RusVelo 6:20
142  DUPONT Timothy Circus – Wanty Gobert 6:59
143  PACIONI Luca Androni Giocattoli – Sidermec 7:09
144  HAYTER Ethan Team INEOS 12:05
145  BOHLI Tom UAE-Team Emirates 14:41
146  DAVY Clément Groupama – FDJ ,,
DNF  PELUCCHI Matteo Bardiani-CSF-Faizanè
DNF  LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
DNS  KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments