fot. Mazowsze Serce Polski

Kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski, Norbert Banaszek zwyciężył na pierwszym odcinku bułgarskiej “etapówki”, a co za tym idzie został liderem całego wyścigu.

Wyścig w Bułgarii In the Steps of Romans (2.2) rozpoczął się dziś od etapu liczącego 125 kilometrów na rundach wokół miejscowości Razlog. Na starcie pojawiła się polska ekipa kontynentalna Mazowsze Serce Polski.

Posiłkując się informacjami z mediów społecznościowych ekipy kierowanej przez Dariusza Banaszka w finale wyścigu znalazła się trójka zawodników mazowieckiej drużyny w kilkunastoosobowej grupie. 23-letni Norbert Banaszek nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i do jutrzejszego ostatniego etapu przystąpi w roli lidera całego wyścigu. Drugie miejsce zajął Miguel Ballestros (Caja Rural-Seguros RGA), a trzeci był Jan Cully (Dukla Banska Bystrica).

Norbert Banaszek wygrywa pierwszy etap In the Footsteps of Romans UCI 2.2 w Bułgarii 🇧🇬 ❤️🔥❤️🔥 W finalnym…

Opublikowany przez Mazowsze Serce Polski Cycling Team Sobota, 25 lipca 2020

Wyniki pierwszego etapu:

1 BANASZEK Norbert (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 2:45:50
2 BALLESTEROS Miguel Angel (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:00:00
3 CULLY Jan Andrej (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:00
4 STOJNIC Veljko (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:00:00
5 WRIGHT Paul (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:00:00
6 SZOLLOSI Ferenc (GALLINA COLOSIO EUROFEED) 0:00:00
7 FOULON Dorian (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:00:28
8 BANASZEK Alan (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:00:28
9 LOUICHE Vincent (BIKE CONNECTION) 0:00:28
10 KASTRANTAS Charalampos (ALFA CYCLING TEAM) 0:00:28
11 HARING Martin (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:28
12 JOHNSTON Calum (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:00:28
13 BELLAN Juraj (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:28
14 STANKOVIC Marko (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:00:28
15 ANDREEV Yordan (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:00:28
16 PORTA Gabriele (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:00:28
17 DANILOVID Marko (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:00:28
18 DOMAGALSKI Karol (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:00:28
19 SERRANO Javier (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:12
20 TZORTZAKIS Polychronis (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:12
21 MENEGALE Elia (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:12
22 MURGUIALDAY Jokin (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:12
23 WOOD Reece (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:12
24 PONGILUPPI Mateo (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:12
25 LOPEZ DE ABETXUKO Andoni (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:12
26 JOLIDON Cedric (KIBAG-CKT) 0:04:12
27 PAWLAK Tobiasz (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:04:12
28 HOLLYMAN Mason (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:12
29 HERNANDEZ Sergio (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:12
30 VESELINOVIC Dusan (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:12
31 BERNARD-CLIGNY Tristan (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:12
32 KORTSIDAKIS Michail (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:12
33 BAHR Christian (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:12
34 PELLEGRIN Mathieu (BIKE CONNECTION) 0:04:12
35 BAUCE Davide (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:12
36 TRONSTAD Karl (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:12
37 NIELSEN Philip Birker (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:12
38 BOUSQUET Pascal (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:12
39 TAILLANDIER Axel (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:12
40 TERRIEN Valentin (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:12
41 VICAK Martin (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:04:12
42 IVANOV Borislav (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:04:12
43 KIBIS Lukas (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:04:12
44 DURIC Dorde (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:12
45 ANGELOV Lachezar (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:04:12
46 STEFANOVIC Stefan (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:12
47 BARONI Alessandro (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:12
48 RUSEV Teodor (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:04:12
49 CHOLAKOV Stanimir (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:04:12
50 ZENICH Dorian (BIKE CONNECTION) 0:04:12
51 SALOMON Lucas (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:12
52 CUVELIER Stephane (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:39
53 THOMAS PEYROTHON Dartet (BIKE CONNECTION) 0:04:44
54 HRISTOV Stefan (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:04:53
55 KACZMAREK Jakub (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:10:45
56 LUMPAROV Georgi (CC DRAG) 0:12:14
57 IVANOV Tsvetan (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:12:14
58 ALEKSANDROV Yasen (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:12:14
59 DYANKOV Nikolay (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:14
60 DOBREV Denis (CC DRAG) 0:12:14
61 GRABCHEV Stanislav (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:12:14
62 HASLER Pavel (KIBAG-CKT) 0:12:14
63 VENKOV Ventsislav (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:12:14
64 DYANKOV Denis (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:14
65 KOLEV Yoan (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:14
66 NIKOLOV Georgi (CC DRAG) 0:12:14
67 PAPANOV Martin (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:12:14
68 JOLIDON Nicola (KIBAG-CKT) 0:12:14
69 KERVADEC Stevan (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:12:14
70 BECHKOV Aleks (CC DRAG) 0:12:14
71 PANIGYRAKIS Ioannis (ALFA CYCLING TEAM) 0:12:14
72 POPOV Martin (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:12:14
73 SUCHEV Mario (CC DRAG) 0:12:14
DNF LAIDOUN Julien (BIKE CONNECTION)
DNF PANCHEV Georgi (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM)
DNF MATUSIAK Sebastian (MAZOWSZE SERCE POLSKI)
DNF PETKOV Daniel (REGIONAL TEAM HEMUS-1896)
DNF STEFANOV Ognyan (REGIONAL TEAM DOLTCINI)
DNF ROVDER Ravol (DUKLA BANSKA BYSTRICA)
DNF NOUVEAU Maxime (TEAM FRANCE DEFENSE)
DNF VENKOV Daniel (REGIONAL TEAM DOLTCINI)
DNF KWIATKOWSKI Grzegorz (TEAM FRANCE DEFENSE)
DNF MINCHEV Dobromir (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM)
DNF GECHEV Hristo (REGIONAL TEAM HEMUS-1896)
DNF KOLASINAC Admir (NATIONAL TEAM OF SERBIA)
DNF JOLIDON Luca (KIBAG-CKT)
DNF KOSTOV Yoan (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL)
DNF OGNYANOV Georgi (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL)
DNF KAMBUROV Stivan (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL)

Klasyfikacja generalna:

1 Nobert BANASZEK (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 2:45:40
2 Migel Angel BALLESTEROS (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:00:04
3 Jan Andrej CULLY (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:06
4 Veljko STOJNIC (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:00:10
5 Paul WRIGHT (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:00:10
6 Ferenc SZOLLOSI (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:00:10
7 Dorian FOULON (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:00:38
8 Alan BANASZEK (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:00:38
9 Vincent LOUICHE (BIKE CONNECTION) 0:00:38
10 Charalampos KASTRANTAS (ALFA CYCLING TEAM) 0:00:38
11 Martin HARING (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:38
12 Calum JOHNSTON (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:00:38
13 Juraj BELLAN (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:00:38
14 Marko STANKOVIC (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:00:38
15 Yordan ANDREEV (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:00:38
16 Gabriele PORTA (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:00:38
17 Marko DANILOVID (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:00:38
18 Karol DOMAGALSKI (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:00:38
19 Javier SERRANO (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:22
20 Polychronis TZORTZAKIS (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:22
21 Elia MENEGALE (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:22
22 Jokin MURGUIALDAY (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:22
23 Reece WOOD (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:22
24 Mateo PONGILUPPI (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:22
25 Andoni LOPEZ DE ABETXUKO (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:22
26 Cedric JOLIDON (KIBAG-CKT) 0:04:22
27 Tobiasz PAWLAK (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:04:22
28 Mason HOLLYMAN (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:22
29 Sergio HERNANDEZ (CAJA RURAL-SEGUROS RGA) 0:04:22
30 Dusan VESELINOVIC (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:22
31 Tristan BERNARD-CLIGNY (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:22
32 Michail KORTSIDAKIS (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:22
33 Christian BAHR (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:22
34 Mathieu PELLEGRIN (BIKE CONNECTION) 0:04:22
35 Davide BAUCE (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:22
36 Karl TRONSTAD (HOLDSWORTH-ZAPPI) 0:04:22
37 Philip Birker NIELSEN (ALFA CYCLING TEAM) 0:04:22
38 Pascal BOUSQUET (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:22
39 Axel TAILLANDIER (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:22
40 Valentin TERRIEN (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:04:22
41 Martin VICAK (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:04:22
42 Borislav IVANOV (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:04:22
43 Lukas KIBIS (DUKLA BANSKA BYSTRICA) 0:04:22
44 Dorde DURIC (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:22
45 Lachezar ANGELOV (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:04:22
46 Stefan STEFANOVIC (NATIONAL TEAM OF SERBIA) 0:04:22
47 Alessandro BARONI (GALLINA COLOSIO EUROFFED) 0:04:22
48 Teodor RUSEV (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:04:22
49 Stanimir CHOLAKOV (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:04:22
50 Dorian ZENICH (BIKE CONNECTION) 0:04:22
51 Lucas SALOMON (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:22
52 Stephane CUVELIER (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:04:49
53 Dartet THOMAS PEYROTHON (BIKE CONNECTION) 0:04:54
54 Stefan HRISTOV (NESSEBAR-VEREIA REGIONAL) 0:05:03
55 Jakub KACZMAREK (MAZOWSZE SERCE POLSKI) 0:10:55
56 Georgi LUMPAROV (CC DRAG) 0:12:24
57 Tsvetan IVANOV (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:12:24
58 Yasen ALEKSANDROV (LEVSKI-YANTRA REGIONAL TEAM) 0:12:24
59 Nikolay DYANKOV (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:24
60 Denis DOBREV (CC DRAG) 0:12:24
61 Stanislav GRABCHEV (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:12:24
62 Pavel HASLER (KIBAG-CKT) 0:12:24
63 Ventsislav VENKOV (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:12:24
64 Denis DYANKOV (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:24
65 Yoan KOLEV (REGIONAL TEAM HEMUS-1896) 0:12:24
66 Georgi NIKOLOV (CC DRAG) 0:12:24
67 Martin PAPANOV (MARTIGUES SC PAYDEN-RYGEL) 0:12:24
68 Nicola JOLIDON (KIBAG-CKT) 0:12:24
69 Stevan KERVADEC (TEAM FRANCE DEFENSE) 0:12:24
70 Aleks BECHKOV (CC DRAG) 0:12:24
71 Ioannis PANIGYRAKIS (ALFA CYCLING TEAM) 0:12:24
72 Martin POPOV (REGIONAL TEAM DOLTCINI) 0:12:24
73 Mario SUCHEV (CC DRAG) 0:12:24