fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Toruń) oraz Marceli Bogusławski (Mazowsze Serce Polski) wygrali po etapie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Tour de Lviv.

Dziś rozpoczął się czteroetapowy wyścig na Ukrainie – Tour de Lviv. Bierze w nim udział wiele polskich zawodniczek i zawodników. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze kolarki i kolarze zdominowali rywalizację na otwierającym w ukraińskiej imprezie etapie jazdy indywidualnej na czas.

W wyścigu mężczyzn triumf odniósł Marceli Bogusławski. Kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski już po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że świetnie sobie radzi w samotnej walce z czasem. Pochodzący ze Sławna Bogusławski wygrał prolog wyścigu Tour of Rhodes (2.2) oraz był czwarty, również na prologu, tyle że w „etapówce” odbywającej się w Chorwacji – Istrian Spring Trophy (2.2).

Kolejne dwa miejsca na podium, również zajęli podopieczni Dariusza Banaszka. Drugi był specjalizujący się w kolarstwie torowym Daniel Staniszewski. Natomiast na trzeciej lokacie uplasował się Adam Stachowiak. W pierwszej dziesiątce „czasówki” znaleźli się, także inni Polacy. Czwarty był Paweł Cieślik (Voster ATS Team/KS Pogoń Mostostal), szóste miejsce zajął kolejny zawodnik zespołu Mazowsze Serce Polski – Tobiasz Pawlak. Na siódmej lokacie uplasował się Mateusz Kostański (KK Tarnovia). Dziewiąte i dziesiąte miejsca zajęli odpowiednio Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling/KS Pogoń Mostostal) oraz Karol Domagalski (Mazowsze Serce Polski).

W wyścigu Pań dwa pierwsze miejsca przypadły zawodniczkom zespołu TKK Pacific Nestle Toruń. Wygrała Karolina Karasiewicz, a na drugiej lokacie uplasowała się Aurela Nerlo. W czołowej dziesiątce miejsca zajęły kolejne dwie kolarki toruńskiej drużyny. Szósta była Karolina Kumięga, a na dziesiątej lokacie etap jazdy na czas ukończyła zaledwie 18-letnia Natalia Krześlak.

Także zawodniczki z innych polskich ekip bardzo dobrze rozpoczęły wyścig Tour de Lviv. Siostry: Wiktoria i Daria Pikulik (KK Ziemia Darłowska) zajęły odpowiednio siódme i ósme miejsce. Etap jazdy na czas na dziewiątej lokacie zakończyła Agnieszka Skalniak-Sójka, która od tego sezonu reprezentuje zespół MAT ATOM Deweloper Wrocław.

 

Poprzedni artykułSylwester Szmyd: „Raczej minęły już czasy, w których Michał i Rafał byli naszymi pewniakami” [wywiad]
Następny artykułPonad 3500 wypadków z udziałem rowerzystów w 2020 roku!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments