fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Niemiec Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus) wygrywa drugi dzień z rzędu etap wyścigu International Tour of Rhodes (2.2). Najlepszy z Polaków Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) zakończył rywalizację na dzisiejszym etapie na szesnastym miejscu.

Trzeci dzień rywalizacji na greckiej wyspie na Morzu Egejskim był królewskim odcinkiem całego wyścigu. Kolarze na 150-kilometrowej trasie musieli zmierzyć się z wieloma interwałowymi podjazdami. Przypomnijmy, że na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej przystępował do tego etapu Marceli Bogusławski. Kolarz zespołu Mazowsze Serce Polski triumfował dwa dni temu na prologu wyścigu International Tour of Rhodes (2.2).

Przez pierwsze 40-kilometrów rywalizacji żaden z kolarzy nie zabrał się w żaden odjazd. Zaraz później w końcu ucieczkę stworzyła dwójka zawodników. Harcownicy po przejechaniu 70-kilometrów dzisiejszego etapu mieli 45 sekund przewagi nad peletonem.

Niestety nieco później nadeszły bardzo niepokojące informacje z trasy. Lider polskiego zespołu Mazowsze Serce Polski Jakub Kaczmarek leżał w groźnej kraksie, po której nie był w stanie kontynuować dzisiejszej rywalizacji. 27-letni zawodnik trafił do szpitala na szczegółowe badania.

W kraksie, również obrażenia odniósł Marco Frigo (SEG Racing Academy). Włoch złamał obojczyk i niestety przedwcześnie opuścił wyścig „dookoła wyspy Rodos”. Ostatecznie rywalizacja na dzisiejszym etapie, także zakończyła się finiszem z większej grupy na lekkim podjeździe. Ponownie najlepszy okazał się Niemiec Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus), który został nowym liderem klasyfikacji generalnej całego wyścigu.  Na drugim miejscu zafiniszował Norweg Fredrik Dversnes (Team Coop). Natomiast trzecie miejsce zajął Belg Stan van Tricht (SEG Racing Academy).

Najlepszy z Polaków Paweł Bernas ukończył etap na szesnastej lokacie. Kolarz zespołu Mazowsze Serce Polski awansował według na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments