Christian Koch z Team Lotto – Kern Haus zwyciężył na pierwszym etapie International Tour of Rhodes. Najlepszy z Polaków, Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), zajął 12. miejsce.

Dzisiejszy etap International Tour of Rhodes (2.2) mierzył 139 kilometrów. Najtrudniejsza była jego środkowa część, gdzie kolarze musieli pokonać kilka wymagających podjazdów.

W wyścigu startuje dziewięciu Polaków – Michał Gałka (Maloja Pushbikers), Wojciech Pszczolarski (Tufo – Pardus Prostejov), Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek i Adam Stachowiak oraz Marceli Bogusławski (wszyscy Mazowsze Serce Polski Cycling Team), który przystąpił do dzisiejszego etapu jako lider wyścigu.

Od startu tempo było mocne, co spowodowało porwanie się peletonu na kilka mniejszych grupek. Po chwili jednak wszystko się zjeżdżało. Na lotnej premii w Kalavardzie najszybszy był Louis Bendixen z Team Coop, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na podjazdach peleton podzielił się na dwie około 30-osobowe grupy, które zjechały się na kilkadziesiąt kilometrów do mety. Na ostatnich 30 kilometrach wielu zawodników próbowało oderwać się od peletonu, jednak ich akcje były szybko kasowane.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym najszybszy był Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus), który wyprzedził swojego drużynowego kolegę, Kima Heiduka. Trzecie miejsce zajął Mika Heming z Maloja Pushbikers. Najlepszy z Polaków, Alan Banaszek, zajął 12. miejsce.

Marceli Bogusławski spadł na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. O sekundę wyprzedza go Louis Bendixen. Do końca wyścigu pozostały dwa etapy.

Poprzedni artykułTour of the Alps 2021: Wielkie nazwiska na starcie
Następny artykułFabio Jakobsen: „Nie oczekujcie, że na pierwszym finiszu będę takim samym kolarzem jak wcześniej” [wywiad]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.