Niemiecki kolarz z ekipy BORA-hansgrohe niezagrożony wygrał drugi etap Sibiu Cycling Tour po finiszu z peletonu. Liderem całego wyścigu pozostał jego kolega z drużyny Patrick Konrad.
Drugi odcinek ścigania w Rumunii przyniósł kolarzom 178 kilometrów, głównie płaskiego terenu. Na trasie, jednak znalazły się cztery premie górskie trzeciej kategorii, które jednak nie powinny odczepić najszybszych sprinterów w stawce.
Niestety od samego startu warunki atmosferyczne nie sprzyjały kolarzom, ponieważ musieli oni zmagać się z ulewnym deszczem. Mimo tego tuż po starcie uformowała się ucieczka dnia. Znalazła się w niej piątka zawodników. Był wśród nich Marcin Budziński, czyli kolarz wrocławskiego Wibatech Merx oraz Paweł Bernas z ekipy Mazowsze Serce Polski, który wygrał pierwszy lotny finisz. Poza Polakami w odjeździe znaleźli się: Emil Dima (Giotti Victoria), Yegor Dementyev (Team Novak) oraz Meindert Weulink (À BLOC CT). Popularny „Berni” po kolejnej wygranej lotnej premii na 54. kilometrze etapu postanowił zaczekać na peleton.
W peletonie prym wiodły trzy ekipy. Były to BORA – hansgrohe, Team NIPPO DELKO One Provence oraz Israel Start-Up Nation. Niespodziewanie rozpędzona grupa zasadnicza straciła do ucieczki dodatkowe 40 sekund czekając na zamkniętym przejeździe kolejowym. Pomimo tego na 50 kilometrów do mety przewaga harcowników spadła do jedynie dwóch minut. Na 23 kilometry przed metą ucieczka przeszła do historii. Wtedy mocno podkręciła tempo ekipa BORA-hansgrohe, co skutkowało rozerwaniem peletonu.
Zgodnie z przewidywaniami o wszystkim zdecydował masowy sprint. Najszybszy okazał się zdecydowany faworyt tego etapu Pascal Ackermann. Drugie miejsce zajął Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation), a trzeci był Riccardo Stacchiotti (Vini Zabú-KTM). W czołowej „dziesiątce” zafiniszowała dwójka Polaków. Patryk Stosz (Voster ATS Team) był szósty, a Paweł Bernas zakończył etap na siódmym miejscu.
Wyniki drugiego etapu:
1 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | 3:58:58 |
2 | Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation | |
3 | Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
4 | Eduard-Michael Grosu (Rom) Nippo Delko Provence | |
5 | Adam Toupalík (Cze) Elkov-Kasper | |
6 | Patryk Stosz (Pol) Voster ATS Team | |
7 | Paweł Bernas (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
8 | Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
9 | Lars Kulbe (Ger) Team SKS Sauerland NRW | |
10 | Petr Kelemen (Cze) CCC Development Team | |
11 | Szymon Krawczyk (Pol) CCC Development Team | |
12 | Adriaan Janssen (Ned) A Bloc CT | |
13 | Piotr Brozyna (Pol) Voster ATS Team | |
14 | Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
15 | Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation | |
16 | Robin Froidevaux (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | |
17 | Paweł Cieślik (Pol) Voster ATS Team | |
18 | Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team | |
19 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
20 | Gabriele Petrelli (Ita) Friuli Asd | |
21 | Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
22 | Marco Tizza (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
23 | Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
24 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
25 | Michal Schlegel (Cze) Elkov-Kasper | |
26 | Serghei Tvetcov (Rom) Romania | |
27 | Emanuel Piaskowy (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
28 | Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team | |
29 | Piotr Pękala (Pol) CCC Development Team | |
30 | Rémy Rochas (Fra) Nippo Delko Provence | |
31 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
32 | Matteo Badilatti (Swi) Israel Start-Up Nation | |
33 | Karel Hník (Cze) Elkov-Kasper | |
34 | Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid | |
35 | Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence | |
36 | Johannes Adamietz (Ger) Team SKS Sauerland NRW | |
37 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation | 0:00:10 |
38 | Michał Podlaski (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
39 | Matteo Busato (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:00:15 |
40 | Manuel Zobrist (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | 0:00:55 |
41 | Ivar Slik (Ned) A Bloc CT | |
42 | Matteo Rotondi (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
43 | Johannes Hodapp (Ger) Team SKS Sauerland NRW | |
44 | Dario Puccioni (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
45 | Stijn Appel (Ned) A Bloc CT | |
46 | Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe | |
47 | Nicolas Nesi (Ita) D’Amico um Tools | |
48 | Erik Bergström Frisk (Swe) Bike Aid | |
49 | Jeen De Jong (Ned) A Bloc CT | |
50 | Mateusz Grabis (Pol) Voster ATS Team | |
51 | Kacper Walkowiak (Pol) CCC Development Team | |
52 | Martin Nessler (Ita) Friuli Asd | |
53 | Marek Rutkiewicz (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
54 | Federico Burchio (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
55 | Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
56 | Valère Thiébaud (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | |
57 | Jan Bárta (Cze) Elkov-Kasper | |
58 | Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
59 | Michael Kukrle (Cze) Elkov-Kasper | |
60 | Federico Zurlo (Ita) Giotti Victoria | |
61 | Dominik Górak (Pol) CCC Development Team | |
62 | Andrea Pietrobon (Ita) Friuli Asd | |
63 | Davide Bais (Ita) Friuli Asd | |
64 | Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx | |
65 | Raul Colombo (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
66 | Mel Van der Veekens (Ned) A Bloc CT | |
67 | Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
68 | Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria | |
69 | Ivan Martinelli (Ita) D’Amico um Tools | |
70 | Antonio Santoro (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
71 | Davide Appollonio (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
72 | Antonio Zullo (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
73 | Riccardo Marchesini (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
74 | Antoine Debons (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | |
75 | Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid | |
76 | Michel Gießelmann (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:01:19 |
77 | Matteo Pelucchi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
78 | Justin Wolf (Ger) Bike Aid | |
79 | Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid | |
80 | Wojciech Sykała (Pol) Voster ATS Team | |
81 | Valter Ghigino (Ita) D’Amico um Tools | |
82 | Andrea Guardini (Ita) Giotti Victoria | |
83 | Frantisek Sisr (Cze) Elkov-Kasper | |
84 | Per Christian Münstermann (Ger) Team SKS Sauerland NRW | |
85 | Charly Petelin (Lux) Amore e Vita-Prodir | |
86 | Jon Knolle (Ger) Team SKS Sauerland NRW | |
87 | Marcin Budziński (Pol) Wibatech Merx | |
88 | Dusan Kalaba (Srb) Meridiana Kamen Team | |
89 | Luca Raggio (Ita) D’Amico um Tools | |
90 | Daniel Turek (Cze) Israel Start-Up Nation | |
91 | Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx | 0:01:37 |
92 | Iuri Filosi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
93 | Viktor Filutás (Hun) Giotti Victoria | 0:04:29 |
94 | Meindert Weulink (Ned) A Bloc CT | 0:05:10 |
95 | Lucas De Rossi (Fra) Nippo Delko Provence | |
96 | Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak | |
97 | Tomasz Budziński (Pol) Wibatech Merx | |
98 | Karol Kuklewicz (Pol) Wibatech Merx | |
99 | Hideto Nakane (Jpn) Nippo Delko Provence | |
100 | Antonio Barac (Cro) Meridiana Kamen Team | |
101 | Iustin-Ioan Vaidian (Ita) Romania | |
102 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence | |
103 | Rémi Capron (Fra) Akros-Excelsior-Thömus | |
104 | Andrea Meucci (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
105 | Simone Sanò (Ita) Team Novak | |
106 | Balazs Rozsa (Rou) Team Novak | |
107 | Thomas Devaux (Fra) Akros-Excelsior-Thömus | |
108 | Daniel Crista (Ita) Romania | |
109 | Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team | |
110 | Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation | |
111 | Paolo Totò (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
112 | Adrian Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
113 | Matija Lojen (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:10:08 |
114 | Adi-Narcis Marcu (Ita) Romania | |
115 | Emil Dima (Rom) Giotti Victoria | |
116 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:10:17 |
117 | Filippo Ferronato (Ita) Friuli Asd | 0:12:08 |
118 | Lorenzo Marenzi (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:15:34 |
119 | Andrei Cosmin Bidilici (Ita) Romania | |
120 | Ciprian Ioan Jitaru (Rom) Giotti Victoria | |
121 | Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid | |
122 | Valentin Plesea (Ita) Romania | |
123 | András Szentpéteri (Hun) Team Novak | 0:17:58 |
DNF | Nicholas Rinaldi (Ita) D’Amico um Tools | |
DNF | Michael Bresciani (Ita) D’Amico um Tools | |
DNF | Paweł Szostka (Pol) Wibatech Merx |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 8:54:52 |
2 | Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:00:03 |
3 | Matteo Badilatti (Swi) Israel Start-Up Nation | 0:00:53 |
4 | Rémy Rochas (Fra) Nippo Delko Provence | 0:01:20 |
5 | Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:02:40 |
6 | Piotr Brozyna (Pol) Voster ATS Team | 0:03:38 |
7 | Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team | 0:04:40 |
8 | Karel Hník (Cze) Elkov-Kasper | 0:04:45 |
9 | Petr Kelemen (Cze) CCC Development Team | 0:05:21 |
10 | Robin Froidevaux (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | 0:05:28 |
11 | Erik Bergström Frisk (Swe) Bike Aid | 0:05:35 |
12 | Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:05:39 |
13 | Marco Tizza (Ita) Amore e Vita-Prodir | 0:05:40 |
14 | Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid | 0:05:43 |
15 | Raul Colombo (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:06:05 |
16 | Emanuel Piaskowy (Pol) Mazowsze Serce Polski | 0:06:30 |
17 | Michal Schlegel (Cze) Elkov-Kasper | 0:06:32 |
18 | Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:07:32 |
19 | Davide Bais (Ita) Friuli Asd | 0:07:36 |
20 | Antoine Debons (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | 0:08:00 |
21 | Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:08:17 |
22 | Piotr Pekala (Pol) CCC Development Team | |
23 | Jan Bárta (Cze) Elkov-Kasper | 0:08:37 |
24 | Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:08:49 |
25 | Johannes Adamietz (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:09:18 |
26 | Matteo Busato (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:09:34 |
27 | Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid | 0:09:43 |
28 | Luca Raggio (Ita) D’Amico um Tools | 0:09:46 |
29 | Federico Zurlo (Ita) Giotti Victoria | 0:09:55 |
30 | Marek Rutkiewicz (Pol) Mazowsze Serce Polski | 0:10:11 |
31 | Lucas De Rossi (Fra) Nippo Delko Provence | 0:10:56 |
32 | Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx | 0:11:11 |
33 | Michał Podlaski (Pol) Mazowsze Serce Polski | |
34 | Dario Puccioni (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:11:15 |
35 | Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team | 0:11:31 |
36 | Marcin Budziński (Pol) Wibatech Merx | |
37 | Serghei Tvetcov (Rom) Romania | 0:11:34 |
38 | Jeen De Jong (Ned) A Bloc CT | 0:11:58 |
39 | Michael Kukrle (Cze) Elkov-Kasper | 0:12:54 |
40 | Antonio Zullo (Ita) Amore e Vita-Prodir | 0:13:06 |
41 | Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation | 0:15:25 |
42 | Gabriele Petrelli (Ita) Friuli Asd | 0:15:40 |
43 | Adam Toupalík (Cze) Elkov-Kasper | 0:16:14 |
44 | Dominik Górak (Pol) CCC Development Team | 0:16:23 |
45 | Michel Gießelmann (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:16:48 |
46 | Ivan Martinelli (Ita) D’Amico um Tools | 0:16:57 |
47 | Kacper Walkowiak (Pol) CCC Development Team | 0:17:04 |
48 | Pawel Cieślik (Pol) Voster ATS Team | 0:17:38 |
49 | Viktor Filutás (Hun) Giotti Victoria | 0:17:43 |
50 | Martin Nessler (Ita) Friuli Asd | 0:18:14 |
51 | Paolo Totò (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:18:19 |
52 | Daniel Turek (Cze) Israel Start-Up Nation | 0:18:27 |
53 | Andrea Pietrobon (Ita) Friuli Asd | 0:18:36 |
54 | Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx | 0:18:46 |
55 | Patryk Stosz (Pol) Voster ATS Team | 0:18:54 |
56 | Eduard-Michael Grosu (Rom) Nippo Delko Provence | 0:19:00 |
57 | Tomasz Budziński (Pol) Wibatech Merx | 0:19:09 |
58 | Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team | 0:19:43 |
59 | Stijn Appel (Ned) A Bloc CT | 0:19:48 |
60 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence | 0:20:08 |
61 | Antonio Santoro (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:20:49 |
62 | Meindert Weulink (Ned) A Bloc CT | 0:21:20 |
63 | Mateusz Grabis (Pol) Voster ATS Team | 0:21:45 |
64 | Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria | 0:21:52 |
65 | Iuri Filosi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:22:38 |
66 | Szymon Krawczyk (Pol) CCC Development Team | 0:23:09 |
67 | Adriaan Janssen (Ned) A Bloc CT | 0:23:16 |
68 | Hideto Nakane (Jpn) Nippo Delko Provence | 0:24:22 |
69 | Matteo Rotondi (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:24:38 |
70 | Andrea Guardini (Ita) Giotti Victoria | 0:25:08 |
71 | Wojciech Sykała (Pol) Voster ATS Team | 0:25:13 |
72 | Pawel Bernas (Pol) Mazowsze Serce Polski | 0:25:22 |
73 | Andrea Meucci (Ita) Amore e Vita-Prodir | |
74 | Riccardo Marchesini (Ita) Amore e Vita-Prodir | 0:25:25 |
75 | Valère Thiébaud (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | 0:25:32 |
76 | Frantisek Sisr (Cze) Elkov-Kasper | 0:25:33 |
77 | Emil Dima (Rom) Giotti Victoria | 0:27:30 |
78 | Mel Van der Veekens (Ned) A Bloc CT | 0:27:48 |
79 | Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation | 0:28:42 |
80 | Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:28:48 |
81 | Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM | 0:28:58 |
82 | Lars Kulbe (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:29:16 |
83 | Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation | 0:29:25 |
84 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation | 0:29:28 |
85 | Manuel Zobrist (Swi) Akros-Excelsior-Thömus | 0:29:46 |
86 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:29:47 |
87 | Thomas Devaux (Fra) Akros-Excelsior-Thömus | 0:29:52 |
88 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:29:53 |
89 | Jon Knolle (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:30:04 |
90 | Valter Ghigino (Ita) D’Amico um Tools | 0:30:12 |
91 | Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe | |
92 | Nicolas Nesi (Ita) D’Amico um Tools | 0:30:21 |
93 | Dusan Kalaba (Srb) Meridiana Kamen Team | 0:30:25 |
94 | Johannes Hodapp (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:30:26 |
95 | Per Christian Münstermann (Ger) Team SKS Sauerland NRW | 0:30:31 |
96 | Federico Burchio (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:30:45 |
97 | Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence | 0:30:56 |
98 | Ivar Slik (Ned) A Bloc CT | 0:31:13 |
99 | Simone Sanò (Ita) Team Novak | 0:31:51 |
100 | Davide Appollonio (Ita) Amore e Vita-Prodir | 0:33:23 |
101 | Charly Petelin (Lux) Amore e Vita-Prodir | 0:33:51 |
102 | Adrian Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski | 0:34:19 |
103 | Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak | 0:34:21 |
104 | Daniel Crista (Ita) Romania | 0:34:24 |
105 | Antonio Barac (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:34:31 |
106 | Balazs Rozsa (Rou) Team Novak | 0:35:00 |
107 | Karol Kuklewicz (Pol) Wibatech Merx | 0:38:37 |
108 | Adi-Narcis Marcu (Ita) Romania | 0:39:32 |
109 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:39:37 |
110 | Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:40:05 |
111 | Rémi Capron (Fra) Akros-Excelsior-Thömus | 0:40:06 |
112 | Iustin-Ioan Vaidian (Ita) Romania | 0:40:32 |
113 | Matija Lojen (Cro) Meridiana Kamen Team | 0:40:45 |
114 | Matteo Pelucchi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:41:55 |
115 | Justin Wolf (Ger) Bike Aid | 0:47:19 |
116 | András Szentpéteri (Hun) Team Novak | 0:47:24 |
117 | Andrei Cosmin Bidilici (Ita) Romania | 0:47:35 |
118 | Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid | 0:47:59 |
119 | Filippo Ferronato (Ita) Friuli Asd | 0:48:00 |
120 | Ciprian Ioan Jitaru (Rom) Giotti Victoria | 0:48:42 |
121 | Valentin Plesea (Ita) Romania | 0:50:35 |
122 | Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid | 1:20:26 |
123 | Lorenzo Marenzi (Cro) Meridiana Kamen Team | 1:20:41 |