fot. Mazowsze Serce Polski Team

Marceli Bogusławski (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) zwyciężył w prologu International Tour of Rhodes i tym samym został pierwszym liderem wyścigu.

Krótkim prologiem rozpoczęła się dziś tegoroczna International Tour of Rhodes. Trasa miała długość 2,2 kilometra (została lekko wydłużona) i była całkowicie płaska.

W wyścigu wystartowało dziewięciu Polaków – Michał Gałka (Maloja Pushbikers), Wojciech Pszczolarski (Tufo – Pardus Prostejov), Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Marceli Bogusławski, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek i Adam Stachowiak (wszyscy Mazowsze Serce Polski Cycling Team).

fot. procyclingstats.com

Już na samym początku prologu na rampie startowej pojawili się bardzo mocni zawodnicy – Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels), Enrico Battaglin (Bardiani-CSF-Faizane), Andreas Miltiadis (Cypr) czy Tord Gudmestad (Team Coop). Najlepiej poradzili sobie Miltiadis i Gudmestad, którzy uzyskali czasy 2:40,170 i 2:40,809.

Cypryjczyka szybko na prowadzeniu zmienił jednak Marceli Bogusławski z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team, który pokonał trasę z wynikiem 2:35,306. Do Polaka w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut zbliżył się jedynie Dennis Grasvold z Team Coop. Po swoim przejeździe wysokie szóste miejsce zajmował Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team; 2:41,984), jednak po chwili wyprzedzili go między innymi dwaj kolarze Team Coop – Frederik Dversnes (2:36,971) i Eirik Lunder (2:39,720). W prologu wciąż prowadził Marceli Bogusławski.

Dobre czasy zanotowali też Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Michał Gałka (Maloja Pushbikers) – kolejno 2:42,033 i 2:43,616. Po kilkunastu minutach między zawodników Team Coop z czasem 2:39,557 wcisnął się Jan Hugger (Team Lotto – Kern Haus). Pod koniec do prowadzącego Polaka zbliżył się jeszcze Daan Hoole (SEG Racing Academy), jednak do wyprzedzenia Bogusławskiego brakło mu ponad sekundy.

Kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team utrzymał pierwsze miejsce. Jest to pierwsze polskie zwycięstwo w wyścigu UCI w 2021 roku!

– Prolog został wydłużony o kilkaset metrów w stosunku do tego, co zostało ustalone na wczorajszej odprawie. Ja wystartowałem dość równo, chciałem pozostawić jak najwięcej sił na ostatnie wzniesienie. Jestem z siebie bardzo zadowolony, a takie zwycięstwo motywuje mnie do dalszej pracy. Na następnych etapach postaramy się zabezpieczać naszego lidera na klasyfikację generalną – Jakuba Kaczmarka

– komentował na mecie Bogusławski.

Wyniki prologu i klasyfikacja generalna International Tour of Rhodes 2021:

1 BOGUSŁAWSKI Marceli Mazowsze Serce Polski 0:02:35 51.097
2 HOOLE Daan SEG Racing Academy 0:01 50.769
3 GRASVOLD Dennis Team Coop ,, 50.769
4 DVERSNES Fredrik Team Coop ,, 50.769
5 BENDIXEN Louis Team Coop 0:02 50.446
6 HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus 0:04 49.811
7 LUNDER Erik Team Coop ,, 49.811
8 MILTIADIS Andreas Cyprus 0:05 49.500
9 CRISTA Daniel Romania ,, 49.500
10 GUDMESTAD Tord Team Coop ,, 49.500
11 HECHT Gage Aevolo 0:06 49.193
12 VAN TRICHT Stan SEG Racing Academy ,, 49.193
13 HEIDUK Kim Team Lotto – Kern Haus ,, 49.193
14 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,, 49.193
15 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 0:07 48.889
16 TUREK Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 48.889
17 HEMING Mika Maloja Pushbikers ,, 48.889
18 TAEBLING Paul Maloja Pushbikers ,, 48.889
19 KRUL Wessel SEG Racing Academy ,, 48.889
20 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW 0:08 48.589
21 TZORTZAKIS Polychronis Greece ,, 48.589
22 DAY Thomas SEG Racing Academy ,, 48.589
23 BRUNNER Eric Aevolo ,, 48.589
24 GAŁKA Michał Maloja Pushbikers ,, 48.589
25 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,, 48.589
26 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus ,, 48.589
27 KARATSIVIS Panagiotis Greece ,, 48.589
28 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,, 48.589
29 AGROTIS Alexandros Cyprus ,, 48.589
30 PLANET Charles Team Novo Nordisk 0:09 48.293
31 STACHOWIAK Adam Mazowsze Serce Polski ,, 48.293
32 FLYNN Sean SEG Racing Academy ,, 48.293
33 FRIGO Marco SEG Racing Academy ,, 48.293
34 JUSSAUME Tristan Aevolo ,, 48.293
35 ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments ,, 48.293
36 BARTA Tomas Topforex – ATT Investments 0:10 48.000
37 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica ,, 48.000
38 AASVOLD Kristian Team Coop ,, 48.000
39 FOLTAN Adam Dukla Banska Bystrica ,, 48.000
40 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,, 48.000
41 BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon ,, 48.000
42 BORRESCH Julian Team SKS Sauerland NRW ,, 48.000
43 BICHLMANN Daniel Maloja Pushbikers ,, 48.000
44 IRVINE Declan Team Novo Nordisk 0:11 47.711
45 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon ,, 47.711
46 TYRPEKL Karel Topforex – ATT Investments ,, 47.711
47 KEUP Pierre-Pascal Team Lotto – Kern Haus ,, 47.711
48 KOCH Christian Team Lotto – Kern Haus ,, 47.711
49 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,, 47.711
50 GIANNOUTSOS Miltiadis Aeolos of Athens Cycling Team ,, 47.711
51 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,, 47.711
52 BRAND Sam Team Novo Nordisk ,, 47.711
53 WOOD Harrison SEG Racing Academy ,, 47.711
54 ERIKSSON Jacob Team Coop ,, 47.711
55 DREßLER Luca Team Lotto – Kern Haus ,, 47.711
56 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 47.711
57 STOCKMAN Michiel Team SKS Sauerland NRW 0:12 47.425
58 SHIPLEY Gabriel Aevolo ,, 47.425
59 DAVIS Corey Maloja Pushbikers ,, 47.425
60 SAVINI Daniel Bardiani-CSF-Faizanè ,, 47.425
61 KLABOUCH Petr Topforex – ATT Investments ,, 47.425
62 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,, 47.425
63 ILIAS Periklis Attica Regional Team ,, 47.425
64 MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 47.425
65 GROŠELJ Žiga Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 47.425
66 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,, 47.425
67 CHRISTAKOS Dimitrios Greece 0:13 47.143
68 PLESEA Valentin Romania ,, 47.143
69 MATSANGOS Alexandros Cyprus ,, 47.143
70 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 47.143
71 ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov ,, 47.143
72 VOLIKAKIS Christos Greece ,, 47.143
73 GENOV Nikolay Bulgaria ,, 47.143
74 DIMA Emil Romania ,, 47.143
75 PLAMBECK Moritz Dauner D&DQ-Akkon ,, 47.143
76 GATHEMANN Albert Dauner D&DQ-Akkon ,, 47.143
77 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,, 47.143
78 BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizanè ,, 47.143
79 MCGILL Scott Aevolo ,, 47.143
80 ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,, 47.143
81 FRIEDRICH Marco Team Felbermayr – Simplon Wels 0:14 46.864
82 MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon ,, 46.864
83 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole ,, 46.864
84 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,, 46.864
85 GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè ,, 46.864
86 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,, 46.864
87 STÖCKLI Jan Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 46.864
88 CASTELLARNAU Florent Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 46.864
89 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole 0:15 46.588
90 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole ,, 46.588
91 BUDZIŃSKI Tomasz Mazowsze Serce Polski ,, 46.588
92 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,, 46.588
93 DEGUEURCE Joffrey EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,, 46.588
94 PAPASTAMATAKIS Kiriakos Rodilios Cycling Team ,, 46.588
95 BABOR Daniel Tufo – Pardus Prostějov ,, 46.588
96 DELACROIX Tristan Sprinter Nice Metropole 0:16 46.316
97 BENNETT Stefan Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 46.316
98 MCNEIL Aidan Aevolo ,, 46.316
99 VILA Emiliano Greece ,, 46.316
100 ROLANT Antony Sprinter Nice Metropole ,, 46.316
101 FREULER Jan-André Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 46.316
102 PSZCZOLARSKI Wojciech Tufo – Pardus Prostějov ,, 46.316
103 STOCKMAN Abram Team SKS Sauerland NRW 0:17 46.047
104 RASMANN Frederik Dauner D&DQ-Akkon ,, 46.047
105 ILIADIS Ioannis Aeolos of Athens Cycling Team ,, 46.047
106 CHRISTOPOULOS-CHELLER Panagiotis Greece ,, 46.047
107 PAPANOV Martin Bulgaria 0:18 45.780
108 GRASSLE Pavel Tufo – Pardus Prostějov ,, 45.780
109 DOBRIN Ioan Romania 0:19 45.517
110 FIALA Petr Topforex – ATT Investments ,, 45.517
111 TARLTON Alexander Team Lotto – Kern Haus ,, 45.517
112 MARCU Adi Narcis Romania ,, 45.517
113 BILIAS Ioannis Rodilios Cycling Team ,, 45.517
114 AVDELAS Alexandros Aeolos of Athens Cycling Team ,, 45.517
115 CAMRDA Karel Topforex – ATT Investments ,, 45.517
116 KUNZ Dominic Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 45.517
117 THEILER Ole Team SKS Sauerland NRW ,, 45.517
118 PAVLIDES Konstantinos Cyprus 0:20 45.257
119 SCHORMAIR Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,, 45.257
120 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,, 45.257
121 SCHUNK Conor Aevolo ,, 45.257
122 DE KEIJZER Gerd Team Novo Nordisk ,, 45.257
123 SAVVAKIS Stamatios Rodilios Cycling Team 0:21 45.000
124 KOUROS Iakovos Rodilios Cycling Team ,, 45.000
125 ORLHAC Boris Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 45.000
126 CAÑAVERAL Johnatan Bardiani-CSF-Faizanè ,, 45.000
127 PETRUŠ Jiří Topforex – ATT Investments ,, 45.000
128 LUMPAROV Georgi Bulgaria 0:22 44.746
129 DOLNICEK Marek Tufo – Pardus Prostějov ,, 44.746
130 RYUSTEMOV Deniz Bulgaria 0:23 44.494
131 VORRIAS Ioannis Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 44.494
132 BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk ,, 44.494
133 GREEN Simeon EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,, 44.494
134 VERDIJCK Niels EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,, 44.494
135 TRIANTAFYLLOU Andreas Attica Regional Team ,, 44.494
136 HNÍK Jakub Tufo – Pardus Prostějov ,, 44.494
137 SOULA Guillaume EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team 0:24 44.246
138 LUNCAN Serban Romania ,, 44.246
139 MAROSOULIS Theodoros Aeolos of Athens Cycling Team ,, 44.246
140 THEOPHANOUS Stavros Cyprus ,, 44.246
141 ANDREEV Yordan Bulgaria ,, 44.246
142 KARRIS Ioannis Aeolos of Athens Cycling Team 0:25 44.000
143 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,, 44.000
144 GRABCHEV Stanislav Bulgaria ,, 44.000
145 PALIKARAS Epameinondas Rodilios Cycling Team ,, 44.000
146 HÄSSIG Marco Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 44.000
147 NOBEL Rick EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,, 44.000
148 PEYROTON-DARTET Thomas EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team 0:26 43.757
149 HUMM Daniel Team KIBAG-OBOR-CKT ,, 43.757
150 NTEGIANNIS Evangelos Attica Regional Team 0:27 43.516
151 VĂIDIAN Iustin-Ioan Romania ,, 43.516
152 ZEGKLIS Nikolaos EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,, 43.516
153 MUNDAY Samuel Team Novo Nordisk 0:28 43.279
154 XOURIS Panagiotis Aeolos of Athens Cycling Team 0:30 42.811
155 GRUBER Pavel Tufo – Pardus Prostějov ,, 42.811
156 STEINER Jan Team KIBAG-OBOR-CKT 0:32 42.353
157 NTANOVASILIS Konstantinos Attica Regional Team ,, 42.353
158 PHILOKYPROU Christos Cyprus 0:33 42.128
159 SKYLODIMOS Christos Attica Regional Team 0:35 41.684
160 KASTRANTAS Charalampos Greece 0:46 39.403
161 MASTROSAVVAKIS Ioannis Rodilios Cycling Team 0:50 38.634
162 THYMIDES Constantinos Cyprus 1:15 34.435

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments