Foto: Mazowsze Serce Polski

Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) triumfował na ostatnim etapie wyścigu Belgrade-Banjaluka. Estończyk został, również zwycięzca klasyfikacji generalnej całej imprezy odbywającej się na Półwyspie Bałkańskim. Na trzeciej lokacie w „generalce” wyścig zakończył Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Ostatni, czwarty odcinek wyścigu odbywającego się w Serbii i Bośni i Hercegowinie liczył sobie 163-kilometry. W pierwszej części rywalizacji kolarze musieli zmierzyć się z krótkim podjazdem. Następnie większość trasy była płaska i wiele wskazywało na to, że o zwycięstwo będą walczyć najmocniejsi sprinterzy.

Tuż po starcie rywalizacji niespodziewanie peleton zgubił drogę. Organizatorom zajęło trochę czasu skierowanie kolarzy na właściwa trasę i z pewnym opóźnieniem ściganie zostało wznowione. Do ucieczki zabrało się w sumie trzech zawodników, którymi byli: Nikolay Genov (reprezentacja Bułgarii), Jonas Rapp (Team Hrinkow Advarics Cycleang) i Jovan Divnić (reprezentacja Serbii). 85-kilometrów przed metą harcownicy mieli minutę przewagi nad peletonem.

Ostatecznie uciekinierzy zostali dopadnięci przez peleton i o losie zwycięstwa etapowego miał zadecydować masowy finisz. Na ostatnich rundach prym w peletonie wiodły ekipy Voster ATS Team i Mazowsze Serce Polski. W końcowym sprincie najlepszy okazał się Mikhel Räim. Estończyk z grupy Mazowsze Serce Polski awansował z trzeciej pozycji na pierwsze miejsce w w klasyfikacji generalnej i  triumfował w całym wyścigu Belgrade-Banjaluka.

Wyniki ostatniego etapu Belgrade-Banjaluka (Top 10):

1 Mihkel Räim Mazowsze Serce Polski 3:32:43
2 Andrea Guardini Giotti Victoria – Savini Due ,,
3 Leonardo Marchiori Androni Giocattoli – Sidermec ,,
4 Michael Van Staeyen EvoPro Racing ,,
5 Simon Daniels XSpeed United Continental ,,
6 Žiga Jerman Androni Giocattoli – Sidermec ,,
7 Filippo Fiorelli Bardiani-CSF-Faizanè ,,
8 Mehdi Benhamouda Team Novo Nordisk ,,
9 Filippo Tagliani Androni Giocattoli – Sidermec ,,
10 Brendan Rhim EvoPro Racing ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments