Foto: La Vuelta

Jesus Herrada przedstawił swoje plany startowe na wznowiony sezon. Kolarz Cofidis Solutions Credit pojedzie między innymi w Tour de France i Vuelta a Espana.

Jesus Herrada wróci do ścigania na Mont Ventoux Denivele Challenge. 6 sierpnia odbędzie się druga edycja klasyku z metą na słynnym podjeździe. Hiszpan okazał się najlepszy przed rokiem i teraz przystąpi do obrony tytułu. Przed Tour de France wystartuje także w Tour de l’Ain (7-9 sierpnia), Il Lombardia (15 sierpnia) i mistrzostwach Hiszpanii (23 sierpnia).

Hiszpan stanie na starcie Tour de France już po raz szósty. We Francji nie sięgnął jeszcze po zwycięstwo etapowe. Na swoim koncie ma już triumf na Vuelta a Espana. W ubiegłym roku wygrał 6. odcinek z metą w Ares del Maestrat. Kolarz Cofidisu planuje zakończyć sezon na Vuelcie. Początkowo w jego planach było także Giro d’Italia, ale pandemia zmieniła jego kalendarz startów.

Pierwotnie w planach były Giro i Vuelta, ale teraz ze względu na nowy kalendarz nie jest to możliwe. Musiałem przemyśleć moje cele i ułożyć kalendarz na nowo. Ostatecznie zdecydowałem się na Tour, Vueltę i klasyki. Tour będzie głównym celem, to oczywiste. Chciałbym także kontynuować dobrą passę Na Vuelcie. W 2018 roku byłem liderem, a rok temu wygrałem etap

– powiedział Jesus Herrada dla portalu Zikoland.

Pomiędzy startami w wielkich tourach Hiszpana zobaczymy także na Fleche Wallonne (30 września) i Liege – Bastogne – Liege (4 października).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments