fot. Adria Mobil

Mistrzostwa Słowenii były pierwszą taką imprezą kolarską po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Zagrożenie zachorowaniem na COVID-19 jest jeszcze realne. Janez Brajković napisał na Twitterze, że zasady bezpieczeństwa nie były przestrzegane.

W wyścigu ze startu wspólnego oraz jeździe indywidualnej na czas Janez Brajković zajął 4. miejsce, czyli otarł się o podium. Wczoraj na czasówce kolarz Adria Mobil uplasował się 6 sekund za trzecim Janem Polancem. Tuż po mistrzostwach 36-letni kolarz wyraził swoją opinię na temat zasad bezpieczeństwa podczas zawodów.

Świetnie, że zawody ponownie odbyły się zawody kolarskie w Słowenii. Jednak właściwe byłoby zachowanie jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa. Nie było żadnych

– napisał Janez Brajković na Twitterze.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wydała protokół opisujący zasady rozgrywania wyścigów podczas pandemii. Obowiązywać on będzie dopiero od 1 lipca. Organizatorzy mimo tego powinni się do niego dostosować, ale tego nie zrobili. Protokół jest także zależny od restrykcji panujących w danym kraju.