fot. Team Sunweb

Niestety koronawirus w peletonie nie ma zamiaru całkowicie odpuścić. Wczoraj dowiedzieliśmy się o jego obecności w ekipie Sunweb.

Pandemia koronawirusa kompletnie przewróciła znany nam świat do góry nogami. Niestety, mimo powrotu kolarzy do ścigania, walka z pandemią wciąż trwa, co wiele zespołów odczuło już na swojej skórze. Niestety wiemy już, że choroba dotknęła także ekipę Sunweb, która poinformowała o zakażonym członku ekipy.

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że jeden z pracowników zespołu, którego nazwiska nie podano, nie wykazuje objawów zakażenia. Tym samym jego okres kwarantanny powinien przejść bardzo spokojnie. Równie ważną informacją jest ta, iż kolarze niemieckiego teamu nie mieli z zakażoną osobą kontaktu od dłuższego czasu.

W ostatnich tygodniach jest to już kolejny przypadek koronawirusa w peletonie. Wcześniej chory był m.in. kolarz Israel Start-Up Nation, Omer Goldstein, a dwóch zawodników ekipy UAE Team Emirates musiało zrezygnować z jazdy w Vuelta a Burgos ze względu na konieczność izolacji.