Foto: ASO / Fabien Boukla

Jeden z najlepszych kolarzy młodego pokolenia, Ivan Garcia Cortina, postanowił zmienić barwy. Nie wiadomo jednak, do którego zespołu Hiszpan zdecydował się przejść.

Garcia Cortina to niespełna 25-letni zawodnik, który ostatnie 4 sezony, włącznie z obecnym, spędził w zespole Bahrain-Mclaren, czy wcześniej Bahrain-Merida. Co jednak najważniejsze, rokrocznie udawało mu się wyraźnie podnosić swój poziom sportowy, co w połączeniu z bardzo dobrą postawą w czasach juniorskich i młodzieżowych, zrobiło z Hiszpana bardzo łakomy kąsek na rynku transferowym.

Dziś już wiemy, że wciąż młody kolarz postanowił przed sezonem 2021 zmienić otoczenie. Zwycięzca jednego z etapów tegorocznego Paryż – Nicea podzielił się taką informacją w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „AS”. Więcej szczegółów nie jest jednak znane, mimo że od czterech dni oficjalne okienko transferowe jest już otwarte. Według prasowych doniesień, w grę ma wchodzić kilka zespołów World Tour, które poszukiwały rozwojowego all-roundera.

Niewykluczone, że więcej informacji na temat transferu Garcii-Cortiny zostanie podanych przed końcem tego tygodnia, mimo że sam zawodnik od jutra będzie rywalizował na trasie Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments