fot. Jumbo-Visma

W związku z rozwojem pandemii i odwoływaniem kolejnych kolarskich imprez, ubiegły rok obfitował w różnego rodzaju wirtualne wyścigi. Natomiast w tym sezonie fanom ścigania się na trenażerach z pomocą przychodzi Virtual Tour of Slovenia.

Zawody zostaną zorganizowane dzięki połączeniu sił trzech podmiotów – agencji medialnej (Sport Media Focus Agency), kolarskiego zespołu (Adria Mobil) oraz Słoweńskiego Biura Promocji Turystyki, które postanowiło wykorzystać potencjał kolarstwa do tego, by pokazać szerszej publiczności piękne miejscowe krajobrazy.

Wyścig będzie składał się z pięciu etapów o długości od 13 do 48 kilometrów. Każdy z nich prowadzi po wysokich górach i rozgrywany będzie w dwóch formułach – zawodów (Formula Race) i zwykłej jazdy grupowej (Group Ride). W dodatku pierwsze cztery odcinki będą miały swojego gościa specjalnego. Pierwszy odbędzie się już jutro (sobota, 27 lutego) i wystąpi w nim Matej Mohorić – zwycięzca ostatniego etapu Tour de Pologne 2019, natomiast w kolejnych odsłonach wirtualnego Wyścigu Dookoła Słowenii wystąpią kolejno: Janez Brajković, Jan Tratnik oraz Primoż Roglić.

Zapisywać na poszczególne etapy można się poprzez platformę Rouvy.

Terminarz Virtual Tour of Slovenia:

27 lutego 2021: Cerklje – Vrh pod Krvavcem (13.8 km)
6 marca 2021: Črnomelj – Novo mesto (42.3 km)
13 marca 2021: Izola – Šmarje – Koper (39 km)
20 marca 2021: Bohinj – Bled – Pokljuka (40.3 km)
27 marca 2021: jazda indywidualna na czas po ulicach Ljubljany (17.6 km)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments