fot. Zwift

Mężczyźni i kobiety będą rywalizować przez trzy weekendy w lipcu oraz w trzech masowych wydarzeniach w Virtual l‘Etape du Tour de France, wszystkie na rzecz pomocy pięciu globalnym organizacjom charytatywnym.

Pierwsze wirtualne Tour de France dla kobiet i mężczyzn.

● 23 drużyny męskie i 17 zespołów zawodowych kobiet. Potwierdzone nazwiska to
między innymi: Chris Froome, Geraint Thomas, Egan Bernal i Greg Van Avermaet
w wyścigu mężczyzn. Marianne Vos, Chloé Dygert Owen, Kirsten Wild i Anna Van der Breggen są wśród nazwisk zawodniczek w wyścigu kobiet.
● Wyścigi będą transmitowane w ponad 130 krajach na całym świecie w ciągu 3 weekendów.
● Wirtualny l’Etape du Tour de France, aby zaoferować kolarzom możliwość masowego uczestnictwa na całym świecie na tych samych trasach, co zawodowcy.
● Podczas wydarzenia do Zwift dodano dwie nowe mapy: Francja i Paryż.
● Tour de France United zbiera fundusze dla pięciu partnerów charytatywnych: Emmaüs, Secours Populaire, Jeugdfonds Sport and Cultuur, BiJeWa i Qhubeka.

Wyścigi powrócą w lipcu wraz z pierwszym Virtual Tour de France w treningu i wyścigach online na platformie Zwift. Począwszy od soboty, 4 lipca, Virtual Tour de France będzie częścią Tour de France United, inicjatywy charytatywnej z okazji Tour de France, która potrwa do zakończenie przełożonego Tour de France, który rozpocznie się w sierpniu.

Zaprojektowany, aby zapewnić zarówno najlepsze wrażenia z wyścigów wirtualnych zarówno zawodnikom, jak i widzom. Virtual Tour de France będzie liczyć sobie sześć etapów, każdy trwający około godziny. Wyścigi rozpoczną się w sobotę, 4 lipca, od pierwszego etapu dla kobiet, a zaraz potem mężczyzn. Etapy dla obu wyścigów odbywają się na identycznych trasach i na tej samej długości trasy. Oba wydarzenia będą miały ten sam zasięg transmisji.

Etapy Virtual Tour de France zapewnią możliwości wszystkim typom kolarzy. Etapy 1 i 2 odbędą się na największej mapie Zwift, czyli wulkanicznej wyspie Watopia. Na Tour de France Watopia otrzymamy kilka wizualnych dodatków inspirowanych Niceą, czyli planowanym gospodarzem tegorocznego Grand Départ. Etapy 3, 4 i 5 odbędą się na całkowicie nowej francuskiej mapie zaprojektowanej specjalnie dla Virtual Tour de France. Etap 5 jest oznaczony jako etap królewski dla „górali” z finiszem na szczycie w Chalet Reynard na potężnym Mont Ventoux. Na szóstym etapie zawodnicy natomiast wezmą udział w wyścigu na kultowych Pól Elizejskich, kończąc przed Łukiem Triumfalnym w Paryżu.

Nie wyobrażam sobie lipca bez kolarstwa. Dzięki Virtual Tour de France, który będzie szeroko transmitowany w telewizji, mistrzowie i ich fani wypełnią pustkę pozostawioną przez Tour de France, który ponownie spotka się z publicznością w Nicei już 29 sierpnia. Tour Virtuel wykorzystuje technologię do pracy z pasją i celem stworzenia kolarstwa dla wszystkich 

– mówi Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France.

Yann Le Moenner, dyrektor generalny ASO dodaje.

Nasz wspólny projekt z zespołami kolarskimi, platformą Zwift, organizacjami charytatywnymi i nadawcami polega na wykorzystaniu najnowszych technologii e-sportowych, aby zwrócić uwagę na mistrzów, którzy mieli jeździć na Tour de France w lipcu, tak samo dostarczyć rowery osobom, które ich nie mają 

– powiedział Yann Le Moenner.

Virtual Tour de France nie byłby taki sam bez słynnych koszulek: żółtej, zielonej, polka-dot i białej noszonych przez liderów klasyfikacji wyścigu. Klasyfikacje dla wszystkich koszulek zostaną obliczone przy użyciu systemu punktowego. Najlepszy zespół w klasyfikacji końcowej zostanie obliczony na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych we wszystkich zawodach. Ponadto na każdym etapie zawodnik otrzyma nagrodę najbardziej walecznego, sponsorowaną przez Antargaz.

Nie ma nic większego niż Tour de France w kolarstwie, więc stwierdzenie, że jestem podekscytowany, byłoby niedopowiedzeniem. Odkąd byłem chłopcem, zawsze byłem przyklejony przed telewizorem przez trzy tygodnie w lipcu, więc czuję się niesamowicie zaszczycony, że Zwift może być gospodarzem pierwszej wirtualnej edycji w tym roku. Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyścig, który powróci w sierpniu tego roku, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal będą się odbywały wyścigi w lipcu. Virtual Tour de France będzie świętem tego wydarzenia z udziałem gwiazd męskiej i żeńskiej części zawodowego pelotonu, a wszystko to w ramach pomocy pięciu wielkim organizacjom charytatywnym. Nie zapominajmy też, że masz wielką szansę udział w Virtual l’Etape du Tour de France! 

– mówi Eric Min, dyrektor generalny Zwift i współzałożyciel.

6 etapów wirtualnego Tour de France:

● Sobota 4 lipca, etap 1: Nicea, 36,4 km (4 x 9,1 km, etap pagórkowaty)
● Niedziela 5 lipca, etap 2: Nicea, 29,5 km (682 m npm, etap górski)
● Sobota 11 lipca, etap 3: północno-wschodnia Francja, 48 km (etap płaski)
● Niedziela 12 lipca, etap 4: południowo-zachodnia Francja, 45,8 km (2 x 22,9 km okrążenie, etap pagórkowaty)
● Sobota 18 lipca, etap 5: Mont Ventoux, 22,9 km (meta w Chalet-Reynard, górski etap)
● Niedziela 19 lipca, etap 6: Paris Champs-Elysées, 42,8 km (6 okrążeń kryterium)

3 etapy wirtualnego l l’Etape du Tour de France (16 sesji rozłożonych na każdy weekend):

● 4 i 5 lipca, etap 1: Nicea, 29,5 km (682 m n.p.m, etap górski)
● 11 i 12 lipca, etap 2: południowo-zachodnia Francja, 45,8 km (2 x 22,9 km okrążenie, etap pagórkowaty)
● 18 i 19 lipca, Etap 3: Mont Ventoux (22,9 km, finisz w obserwatorium astronomicznym)

Więcej informacji dotyczących wirtualnego Tour de France dostępnych jest na stronie www.zwift.com/virtual-tour-de-france.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments