Polska drużyna kontynentalna Mazowsze Serce Polski będzie miała okazję ścigać się w towarzystwie najlepszych drużyn na świecie. Podopieczni Dariusza Banaszka otrzymali bowiem zaproszenie na Wyścig dookoła Słowacji (kat. 2.1). 

Organizatorzy Wyścigu dookoła Słowacji (Okolo Slovenska) ogłosili drużyny, które staną na starcie tegorocznej 64. edycji “etapówki”. Drużyna Mazowsze Serce Polski jest jedną z siedmiu drużyn z licencją Continental, które pojawią się na starcie w Żylinie, skąd pochodzi trzykrotny mistrz świata Peter Sagan. Tą radosną informacją podzielił się w mediach społecznych również szef polskiego składu Dariusz Banaszek.

Kolarze w czerwonych strojach będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim zbierać cenne doświadczenie rywalizując z sześcioma drużynami rangi World Tour: Deceuninck-Quick Step, BORA-hansgrohe, Team Sunweb, Cofidis, Israel Start-Up Nation oraz CCC Team.

Tegoroczny wyścig w Słowacji potrwa od 16 do 19 września. Etap pierwszy podzielono na dwie części: a (ze startu wspólnego) i b (jazda indywidualna na czas o charakterze prologu), a ponadto zostaną rozegrane trzy odcinki ze startu wspólnego, wszystkie płaskie.

W ubiegłym roku w Okolo Slovenska triumfował Yves Lampaert z drużyny Deceuninck-Quick Step.

Przypomnijmy, że nasz portal jest patronem medialnym drużny Mazowsze Serce Polski, a na naszym facebookowym profilu można obejrzeć wywiady z Dariuszem Banaszkiem oraz kolarzami – Pawłem Bernasem i Karolem Domagalskim. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to czas nadrobić zaległości przed wznowieniem sezonu.