fot. Aaron Lee / Tour of Guangxi

Enric Mas wiele obiecywał sobie po sezonie w nowych barwach. Sezon został przerwany, ale kolarz Movistaru nie rezygnuje ze swoich celów, którymi są Tour de France i Vuelta a Espana.

Hiszpan ma już na swoim koncie podium wielkiego touru. Zajął 2. miejsce na Vuelta a Espana w 2018 roku, wygrywając etap w Andorze. Poprzedni sezon nie był najlepszy w wykonaniu Masa. Wówczas kolarz Deceuninck-Quick Step ukończył Tour de France dopiero na 22. pozycji. Mówiło się, że Hiszpan jest już myślami w Movistarze.

W tym roku w nowym zespole Enric Mas wystartował w hiszpańskich wyścigach. Na Vuelta a Andalucia Ruta del Sol uplasował się na 20. pozycji. Hiszpański kolarz wróci do ścigania 28 lipca na Vuelta a Burgos. Najważniejszymi wyścigami w jego kalendarzu są Tour de France i Vuelta a Espana.

Ukończyłem już Vueltę na podium. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie można tego porównać z Tour de France. Jechałem w nim tylko raz, a moi rywale mają więcej doświadczenia. Jednak wierzę w miejsce na podium. Chociaż nie mam dużo doświadczenia, to jest mój główny cel

– przyznał Enric Mas dla oficjalnej strony internetowej Movistaru.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments