fot. Aigle-Martigny 2020

Organizatorzy tegorocznych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Szwajcarii potwierdzili, że impreza odbędzie się w zaplanowanej wcześniej lokalizacji (Aigle-Martigny) oraz w pierwotnym terminie, czyli w dniach 20-27 września. Potwierdzono również, że wyścig o mistrzostwo Szwajcarii odbędzie się 22 sierpnia na trasie czempionatu, co nazwano „prawdziwą próbą generalną”. 

Jeszcze w kwietniu zasiano nieco wątpliwości co do tego, czy organizacja mistrzostw świata w kolarstwie szosowym będzie możliwa w Szwajcarii oraz w pierwotnie zaplanowanym terminie. Trochę zamieszania wprowadził również hiszpański dziennik „Marca”, który sugerował, że impreza może zostać przeniesiona do Omanu, Kataru lub do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Od kilku tygodni Szwajcaria luzuje restrykcje wprowadzone z powodu pandemii wirusa Covid-19. Obecnie dozwolone są publiczne zgromadzenia do tysiąca osób, włącznie z wydarzeniami sportowymi. Większe będą zabronione do końca sierpnia.

– Dzisiaj kontynuujemy przygotowania do tego wydarzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyła nas Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), lokalne władze, nasi sponsorzy, a także ogromna liczba zarejestrowanych wolontariuszy. Bardzo się cieszymy, że ta impreza się odbędzie, że będziemy mogli dać radość kibicom kolarstwa, którzy obejrzą zmagania na tej fascynującej trasie. Jednocześnie biorąc pod uwagę obecną sytuację zdrowotną na świecie, musimy pozostać rozsądni, ale zorganizowanie mistrzostw Szwajcarii w sierpniu sprawi, że będziemy mogli zrewidować wprowadzone normy bezpieczeństwa i sprawdzić, czy wdrożyliśmy odpowiednie procedury

– powiedzieli Grégory Devaud i Alexandre Debons z komitetu organizacyjnego.

Termin rozgrywania MŚ w dniach 20-27 września sprawia, że jazda indywidualna na czas elity mężczyzn koliduje z ostatnim etapem Tour de France, a przecież wielu kolarzy mierzących w wysokie lokaty w Wielkiej Pętli, walczyło także o medale w tej konkurencji.

Przypomnijmy również, że mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Szwajcarii będą jedynymi wydarzeniami kolarskimi na wysokim poziomie w Szwajcarii w tym roku, bowiem ani Tour de Romandie, ani Tour de Suisse nie odbędą się.

Poprzedni artykułPieter Weening wesprze Vincenzo Nibaliego podczas Giro d”Italia 2020
Następny artykułManuela Fundación zaoferowała 10 milionów euro za wykupienie Mitchelton-Scott
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments