Całym światem kolarskim wstrząsnął wypadek Rity i Kasi, który miał miejsce 1 czerwca. Dziewczyny jechały na miejsce zbiórki, skąd miały pojechać trening z innymi rowerzystami.

Nie dojechały tam.

Wszystkich nas, kolarzy, rowerzystów, sportowców i nie, uprawiających sport bardziej profesjonalnie i po prostu jeżdżących zmroziła wieść, w jakim stanie Dziewczyny po tym koszmarnym wypadku trafiły do szpitala. Wszystkich z nas zatkało na widok połamanego roweru Rity.

Każdego mogło to spotkać.

Każdy z nas wychodzi na trening, czy po prostu pojeździć, po prostu przewietrzyć głowę, po prostu pojechać z dzieckiem na rower i każdy z nas zamierza wrócić do domu.

Ritę i Kasię czeka dramatycznie ciężka walka o sprawność. Obrażenia, jakich doznały na skutek czołowego zderzenia z samochodem, który z nadal nieznanych przyczyn zjechał na ich pas ruchu, są ogromne i przed dziewczynami długa i ciężka droga.

Także kosztowna.
Rit&Kate – nie zostawimy Was w potrzebie!

Uruchamiamy gigantyczną zbiórkę pieniędzy, żebyście nie musiały martwić się tym, ile to kosztuje! Wy tylko musicie walczyć dalej! Musicie być silne!

Z naszej strony – ze strony bandy ludzi, która robi w swoim życiu to, co Dziewczyny tego dnia zamierzały robić –aktywizować innych ludzi do jazdy na rowerach – rusza akcja, którą wesprzemy zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Dziewczyn.

11 lipca pojedziemy z Częstochowy do Gdańska. Na rowerach. Drogami publicznymi. Będziemy zbierać kilometry, żeby zamienić je na pieniądze dla Dziewczyn.

Pojadą to osoby, które znacie z social mediów. Osoby aktywne rowerowo, które chcą pomóc rozpropagować tę zbiórkę, których serce i myśli każdego dnia są w szpitalu w Sosnowcu i Bielsku-Białej z Dziewczynami.

Do przejechania mają około 470 km.
Akcja rusza spod Fabryki Rowerów w Częstochowie i ma swój finał w DRE Rowery w Gdańsku.

Z Częstochowy wystartują: team szosowy Fabryka Rowerów, Przemysław Niemiec, Kasia Solus-Miśkowicz i Ministra Kolarstwa.
Na trasie dołączą do nich: zawodnicy grupy zawodowej Mazowsze Serce Polski.
Z Trójmiasta wyjadą im na spotkanie: Jakub Krzyżak – Xtrainer, trener Rity – Michał Bogdziewicz oraz Łukasz Derheld z DRE Rowery.

Podczas całego tego przejazdu będziecie mogli śledzić relację na żywo z busa technicznego pod dowództwem Wojciecha Kluka, właściciela Fabryki Rowerów, który będzie wspierał tę wyprawę, a na pokładzie którego o tej zbiórce, o bezpieczeństwie na drodze, o potrzebie używania świateł rowerowych o tym, jak układa się peleton będzie mówił Irek Bieleninik, znany wszystkim prezenter i również kolarz.

Ideą tego przejazdu jest:

– rozpromowanie zbiórki pieniędzy na rehabilitację poszkodowanych kolarek
– zaakcentowanie kwestii bezpieczeństwa kolarzy na drodze
– uświadomienie, że według kodeksu ruchu drogowego rower jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi – uczulenie kierowców na fakt, że agresja to nie rozwiązanie,
– uświadomienie, że wszyscy mamy do kogo wracać do domu i że wszyscy chcemy wrócić do tego domu!

Zbiórka już się zaczęła, dołącz i TY: https://pomagam.pl/kasia_rita
Wesprzyjcie nas. Udostępnijcie tę zbiórkę dalej. Napiszcie o niej post. Wyślijcie info o tej zbiórce każdemu, kto może wpłacić choćby i złotówkę.

Trzymajcie kciuki za ekipę, która chce pokonać te niemal 500 km!
A może „kupicie” te kilometry?
Może kupicie kilometry Ministry? Może kilometry Przemka? Czy kilometry XTrainera? Zapłaćcie złotówkę za kilometr? 2zł/km?
To wszystko zależy od Was. Wpłaćcie i choćby 5 złotych! Ile możecie i ile chcecie!

To mogło przydarzyć się nam wszystkim.
Mówmy o tym! Uczulajmy nierowerowych znajomych na to, jak czuje się rowerzysta wyprzedzany przez samochód. Namawiajmy do jazdy w kaskach tych, którzy uważają, że nie muszą w tych kaskach jeździć. Ale przede wszystkim: wpłaćmy pieniądze, żeby pomóc Ricie i Kasi!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments