fot. https://www.siepomaga.pl/krystian

Współwłaściciel firmy produkującej odzież kolarską Raso, osoba od lat mocno żyjąca tym sportem, ale też przede wszystkim kochający mąż i ojciec potrzebuje naszej pomocy. Krystian Ślęzak zbiera na leczenie poważnej choroby, która trawi jego ciało.

Jak przeczytamy w opisie zbiórki, którą można znaleźć pod tym linkiem, Krystian to 30-latek cierpiący na VHL – zespół rodzinnej predyspozycji do nowotworów. Nierefundowane leczenie za 2,5 miliona złotych jest jedyną drogą by dać mu szansę na długie życie, dlatego każda złotówka się liczy.

VHL, Zespół von Hippla Lindau, to rzadka choroba genetyczna, którą wykryto u niego kilka lat temu. To wrodzone predyspozycje do nowotworów móżdżku i rdzenia kręgowego, nerek i trzustki oraz siatkówki oka. Chory gen może być uśpiony w organizmie przez wiele lat i zaatakować znienacka. Pierwsze objawy u Krystiana przyszły dopiero w 2015 roku, niedługo po ślubie. Zaczęły się trwające tygodniami zaburzenia równowagi, wymioty, bardzo silne zawroty, szumy w uchu, które doprowadziły do niemal całkowitej głuchoty lewego ucha.

Społeczność kolarska nie raz pokazała, że w trudnych chwilach potrafi się zjednoczyć i pomóc. Mamy nadzieję, że teraz też tak będzie.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/krystian

Poprzedni artykułClassic Brugge-De Panne kobiet 2023: Pfeiffer Georgi wygrywa dzięki sprytowi
Następny artykułPrimož Roglič vs. Remco Evenepoel decydujące starcie (?)
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Clandestino
Clandestino

Jestem chory na EGPA. Nie można wyleczyć tej choroby(jest śmiertelna) ale reklamówkę leków trzeba zażywać. Zacząłem dietę carnivore i głodówki. Wyniki mi się poprawiły. Lekarze zabraniają mi takiej kuracji bo mogę umrzeć 😂 Wy naprawdę wierzycie że mafia farmakologiczna za miliony kogoś wyleczy? To jest kompletna bzdura!