Foto: © Sigrid Eggers | Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

Belgijska drużyna planuje zgrupowanie dla swoich kolarzy i pracowników obsługi swojego zespołu we włoskich Dolomitach w dniach 6-23 lipca.

Miejscem odbycia się tego obozu treningowego mają być rejony nieopodal stacji narciarskiej San Pellegrino. Kolarze “Watahy” będą przygotowywać się do wznowienia sezonu, które na poziomie World Tour planowane jest na 1 sierpnia podczas Strade Bianche we włoskiej Toskanii.

O specjalnych środkach ostrożności, takich jak wynajęty hotel wyłącznie dla swojej drużyny opowiedział szef zespołu Deceuninck Quick-Step Patrick Lefevere w rozmowie z De Zevende Dag.

Początkowo planowaliśmy stworzyć trzy różne bańki, podobnie jak inne zespoły. Ale tego nie zrobimy. Włochy są otwarte. Jeśli w hotelu są inni ludzie (spoza zespołu) i ktoś zachoruje to nie wiesz, kto to jest. Jeśli jesteś wyłącznie w jednym hotelu i ktoś zachoruje, wiesz, że jest to ktoś od nas

– powiedział Lefevere.

Oczywiście zgrupowanie mają poprzedzić testy na wykrycie COVID-19. Wspomniane badanie będą wykonane na zamówienie zespołu już jutro w Wevelgem.

Będziemy testować przed zgrupowaniem. Będziemy już testować 9 czerwca w Wevelgem. Mamy dużego kampera. Wszyscy przybędą o wyznaczonej godzinie. To całe przedsięwzięcie będzie sporo nas kosztować, ale tak właśnie musi być 

– zakończył Belg.