Foto: Grand Prix Cycliste La Marseillaise

Mistrz świata młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego z Bergen z 2017 roku zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z ekipą AG2R La Mondiale na kolejne trzy sezony.

24-letni zawodnik jest jednym z najbardziej interesujących francuskich kolarzy młodego pokolenia. Tylko, w tym bardzo krótkim dotychczas sezonie odniósł dwa zwycięstwa w Grand Prix Cycliste la Marseillaise oraz w klasyfikacji generalnej Etoile de Bessèges. Sam zainteresowany w rozmowie z biurem prasowym zespołu był przeszczęśliwy z otrzymanego kredytu zaufania od swojego dotychczasowego pracodawcy.

Przedłużenie umowy z zespołem AG2R La Mondiale oznacza, że wybieram ciągłość i ambicję. Otrzymanie trzyletniej umowy to świetny znak zaufania ze strony kierownictwa zespołu i jego partnerów. Cały projekt jest motywujący. Czuję wokół siebie prawdziwe oczekiwania. To presja, która mi się podoba i mnie motywuje. Komunikacja między wszystkimi jest bardzo dobra, z ciekawą wymianą perspektyw. Chcę teraz wygrać jednodniowy wyścig UCI WorldTour, a moim marzeniem byłoby wygranie ardeńskiego klasyka. Teraz nie mogę się doczekać powrotu do sezonu wyścigowego

– powiedział Cosnefroy.

Tym samym jest to kolejne przedłużenie kontraktu przez zawodnika francuskiej ekipy, którą kieruje Vincent Lavenu. W ostatnim czasie swoje umowy prolongowali już Oliver Naesen, Alexis Vuillermoz, Geoffrey Bouchard, Dorian Godon oraz Aurélien Paret Peintre. Nadal, jednak nie jest znana przyszłość lidera i największej gwiazdy zespołu Romaina Bardeta, którym zainteresowany ma być Team Sunweb.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments