fot. Dylan Groenewegen/Twitter

Jeden z najlepszych sprinterów na świecie Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) w obecnym wyjątkowym sezonie celuje w zwycięstwa etapowe podczas Giro d’Italia. Być może wyścigiem przygotowawczym do włoskiego Grand Touru będzie Tour de Pologne.

Kolarz rodem z Niderlandów w wywiadzie dla NOS powiedział, że zastanawia się podczas, jakiego wyścigu wzowi sezon na początku sierpnia. Niewykluczone, że powalczy on na sprinterskich końcówkach naszego narodowego wyścigu Tour de Pologne.

Mogę wznowić sezon podczas Milano-San Remo lub w Tour de Pologne. Zastanawiam się, czy jestem już gotowy na Milano-San Remo, podczas gdy w Polsce jest więcej okazji do sprintu

– stwierdził 26-letni zawodnik.

Przypomnijmy, że Tour de Pologne ma odbyć się w skróconej wersji w dniach 5-9 sierpnia, a natomiast Mediolan-San Remo będzie mieć miejsce 8 sierpnia. Ponadto pociąg sprinterski Dylana Groenewegena będzie wyglądać zupełnie inaczej podczas jego docelowego startu w Giro d’Italia. Dotychczasowi “przyboczni” czterokrotnego zwycięzcy etapu na Tour de France Mike Teunissen i Amund Grøndahl Jansen skupią się w październiku na wyścigach klasycznych. Pomimo tego sam Groenewegen liczy, że inni jego koledzy pomogą mu odnieść kilka etapowych zwycięstw.

Powinienem zabrać ze sobą na Giro d’Italia innych silnych zawodników, takich jak Christoph Pfingsten, Jos van Emden oraz Tony Martin

– zakończył najlepszy sprinter ekipy Jumbo-Visma.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments