fot. ASO / Sarah Meysseunier

Ze względu na pandemię COVID-19 dwa etapy hiszpańskiej Vuelty, które miały odbyć się w Portugalii musiały zupełnie zmienić swoją lokalizację. Do informacji dotyczących odcinków numer 15 i 16 dotarli dziennikarze madryckiego dziennika sportowego Marca. 

W 2020 roku trasa hiszpańskiej Vuelty po raz pierwszy od 1997 roku miała odwiedzić Portugalię. Niestety przeniesienie wyścigu na przełom października i listopada zmusiło organizatorów do zaniechania tego pomysłu. Zamiast tego, według dziennika Marca początek piętnastego etapu ma rozpocząć się w Mos w Galicji. Ten odcinek ma liczyć sobie około 230 kilometrów po pagórkowatym terenie finiszując w Puebla de Sanabria.

Natomiast kolejny szesnasty etap wystartuje z Salamanki, czyli miasta gdzie znajduje się najstarszy hiszpański uniwersytet założony w 1218 roku. Finisz tego odcinka miałby się odbyć w Ciudad Rodrigo nieopodal portugalskiej granicy. Organizatorzy hiszpańskiego Grand Touru do tej pory nie komentowali, jeszcze tych medialnych doniesień.