Foto: Tour de l’Avenir / Elisa Haumesser

Młodzieżowy Tour de France dla kolarzy poniżej 23 roku życia z powodu pandemii COVID-19 zostanie skrócony z dziesięciu do zaledwie sześciu dni i odbędzie się w terminie 14-19 sierpnia.

Pomimo znacznie mniejszej liczby etapów trasa Tour de l’Avenir będzie naprawdę trudna. Wyścig odwiedzi, zarówno góry Jura, jak i Alpy. Najwyższym punktem wyścigu ma być legendarna przełęcz Col de l’Iseran na wysokości 2770 metrów nad poziomem morza na ostatnim etapie ścigania. Organizatorzy wydali w sprawie trasy i terminu wyścigu komunikat prasowy.

Kontynuacja Tour de l’Avenir jest decydującym czynnikiem dla pokolenia kolarzy poniżej 23 roku życia, którzy ryzykowali utratę okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w tym wyjątkowym roku i tym samym straciliby możliwość dołączenia do peletonu zawodowego. Kalendarz dla tych młodych zawodników jest znacznie ograniczony, więc tym bardziej Tour de l’Avenir jest dla nich istotnym wyścigiem

– czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że ostatnim zwycięzcą “wyścigu przyszłości” jest Norweg Tobias Foss, który obecnie jest kolarzem ekipy Jumbo-Visma.

Etapy Tour de l’Avenir 2020:

Etap 1: Château-Thierry (Aisne) – Bar-sur-Aube (Aube) (168 km)

Etap 2: Champagnole (Jura) – Septmoncel (Jura) (137.8 km)

Etap 3: Divonne-les-Bains (Ain) – Col de la Faucille (Ain) (17.5 km ITT)

Etap 4: Saint-Vulbas (Ain) – Saint-François-Longchamp (Savoie) (193 km)

Etap 5: La Tour-en-Maurienne (Savoie) – La Toussuire (Savoie) (69 km)

Etap 6: Saint-Michel-de-Maurienne (Savoie) – Bourg-Saint-Maurice/Les Arcs 1800 Savoie) (134km)