11 rund po interwałowej, warszawskiej trasie z wjazdem na Agrykolę. Wyzwanie rzucone przez mistrza Polski w crosstriathlonie. Walka o bogaty pakiet badań w Centrum Medycyny Sportowej. Całkiem sporo jak na jeden wirtualny wyścig.

Punktualnie o 18.18 interaktywne trenażery w całej Polsce zostały wprawione w ruch. Nie było mowy o powolnym rozgrzewaniu się. Od razu wrzucić trzeba było kręcić bez zbędnej zwłoki, by w minimalnie najkrótszym wejść na możliwie największe obroty. Wymagał tego profil trasy. Startujący w Road Tour VR: Agrykola mieli do pokonania stołeczne zakręty, zjazdy i podjazdy, pomysłowo ułożone w 11 rund przez Cezarego Zamanę i bezbłędnie przeniesione do wirtualnej rzeczywistości przez iFON Telefonia Internetowa.

Dodatkową presję wywierało wyzwanie, które wszystkim zawodniczkom i zawodnikom rzucił słynący z nadludzkiej wytrzymałości Tomasz Szala, mistrz Polski w crosstriathlonie. Szala pedałował na trenażerze w Centrum Medycyny Sportowej. Tam, pod okiem dr n. med. Roberta Pietruszyńskiego oraz mgr fizjoterapii Marty Bazańskiej (VO2max), podłączony do aparatury wykonującej pomiary ergospirometryczne i echokardiologiczne narzucał tempo godne championa.

DCIM100GOPROG0048514.JPG

Centrum Medycyny Sportowej nie tylko udostępniło swój sprzęt na potrzeby Road Tour VR: Agrykola, ale również aktywnie włączyło się w organizację kolarskich zmagań. Ta nowoczesna placówka była bazą zawodów. Dr Robert Pietruszyński, lekarz kadry Polskiego Związku Kolarskiego oraz Cezary Zamana w trakcie wyścigu opowiadali zawodnikom o roli treningu na progach. Centrum, dzięki uprzejmości dyr. Roberta Ferenca, ufundowało również trzy zestawy zaawansowanych badań wydolnościowych dla kolarzy.

Nagrody zdobyli zwycięzcy w kategorii Open: Anna Stępniak (iFONKolarzKlub) oraz Wojciech Gorączkowski (Vege Team). Jeszcze przez dwa tygodnie można starać się pobić czas tej dwójki. Warszawska trasa jest dostępna na Rouvy (https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/50043), ale można także pokonać ją w rzeczywistości, dzieląc się wynikiem ze Stravy.

Ostatnia aktywność Cezarego Zamany i iFON Telefonia Internetowa w dziedzinie organizowania wirtualnych zmagań dostrzegł Polski Związek Kolarzy. Jego przedstawiciele śledzili także Road Tour VR: Agrykola i przyznają, że są pod wrażeniem tej oraz wcześniejszych inicjatyw. Poważnie rozważają, czy w związku z obowiązującymi ograniczeniami w organizacji wydarzeń sportowych, nie wykorzystać wiedzy, doświadczenia oraz know-how Cezarego Zamany i jego technologicznego partnera.

Kolejne wyścigi w wirtualnej rzeczywistości od Zamana iFON Virtualnie – już niebawem.

Poprzedni artykułTom Dumoulin opuszcza MPCC
Następny artykułWout van Aert wierzy w swoje zwycięstwo w monumencie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments