Według doniesień gazet “Het Nieuwsblad” i “La Gazzetta dello Sport” oraz informacji potwierdzonych przez portal Cyclingnews.com firma CCC wraz z końcem tego roku przestanie sponsorować polską drużynę World Tour – CCC Team. 

Nie wiadomo, czy taka sama decyzja będzie dotyczyła kobiecej drużyny CCC-Liv, a ponadto należy pamiętać, że firma CCC sponsoruje również drużyną dla orlików CCC Development Team oraz akademię kolarską Michała Kwiatkowskiego “Copernicus”. Drużyna CCC odmówiła komentarza w tej sprawie, ale niebawem ma wydać komunikat.

W związku z powyższym, główny menadżer zespołu Jim Ochowicz rozpoczął poszukiwania nowego sponsora tytularnego, który zastąpi polskiego sprzedawcę butów i torebek. Amerykanin może mieć o tyle spokojną głowę, że marka Giant, czyli dostarczyciel sprzętu dla drużyny CCC, zadeklarował pozostanie z “Pomarańczowymi”.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu po negocjacjach z udziałem agentów i kierownictwa drużyny CCC, kolarze zaakceptowali cięcia pensji o 50 proc., co ma pozwolić przetrwać im do końca bieżącego sezonu. Według medialnych doniesień zawodnicy otrzymywali pieniądze do marca, ale już za kwiecień mieli nie dostać wynagrodzenia.

Sytuację finansową CCC znacząco pogorszyły skutki pandemii wirusa Covid-19. W związku z restrykcjami wprowadzonymi w Polsce oraz w innych krajach, w których znajdują się sklepy tej firmy, zamknięto galerie, co spowodowało potężne spadki w sprzedaży produktów tej firmy.

Przypomnijmy, że firma CCC przejęła licencję drużyny BMC Racing Team w 2018 roku. Dla polskiego kolarstwa i jego kibiców było to wspaniałą wiadomością, ponieważ faktem stała się pierwsza w historii drużyna znad Wisły ścigająca się w kolarskiej lidze mistrzów. W jej barwach ścigają się m.in. mistrz olimpijski Greg Van Avermaet, były mistrz Europy i wicemistrz świata Matteo Trentin oraz mistrz Polski Michał Paluta.