fot. UAE Team Emirates

Colnago – jedna z najsłynniejszych kolarskich firm zmienia właściciela.  Większościowy pakiet akcji włoskiej marki trafił w ręce Chimera Investments ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dla włoskiej firmy, która funkcjonuje na rynku już od 1953 roku nie jest to pierwszy kontakt z bliskowschodnimi miliarderami. Grupa od kilku lat dostarcza rowery m.in UAE Team Emirates. Niewykluczone, że fakt ten miał spore znaczenie przy zawieraniu umowy.

Współpraca z Chimera Investments da nam możliwość szybkiego rozwoju. Umożliwi nam wejście na nowe rynki przy jednoczesnym podniesieniu jakości naszych produktów. To wsparcie umożliwi nam kontynuowanie drogi ku stworzeniu jak najlepszego sprzętu.

– mówił Ernesto Colnago – 88-letni twórca firmy cytowany przez Tuttobiciweb.

Wygląda na to, że słynnego producenta rowerów czekają spore zmiany. Nie będzie to jednak rewolucja – raczej ewolucja. Przedstawiciele Chimera Investments zapewniają, że nie zamierzają ograniczać roli Colnago w założonej przez niego firmie.

Zamierzamy podążać ścieżką wskazaną przez Ernesto Colnago. On wciąż będzie naszym “ojcem chrzestnym”. To on będzie wyznaczał kierunek naszego rozwoju. Jesteśmy pewni. że nasza współpraca przyniesie wspaniałe owoce 

– zapowiedzieli.

Colnago nie jest pierwszą wielką kolarską firmą, która w ostatnim czasie zmieniła właściciela. Podobny los spotkał cztery lata temu Pinarello – innego włoskiego producenta rowerów, przejętego przez Louis Vuitton. Pozostaje nam jedynie czekać na to, jakie efekty w dłuższej perspektywie przyniosą te zmiany.