fot. Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Harmonogram wyścigów Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) według oficjalnych informacji mamy poznać w najbliższy wtorek 5 maja. Dziennikarze hiszpańskiego dziennika sportowego “AS” dotarli do nieoficjalnego kalendarza. Według niego Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia tuż po wznowieniu sezonu.

Według tych doniesień sezon UCI World Tour ponownie rozpocznie się 1 sierpnia podczas Strade Bianche. Natomiast pierwszym wyścigiem etapowym ma być Tour de Pologne. Jego skrócona wersja do pięciu etapów miałaby się odbyć w dniach 5-9 sierpnia. Jeśli te informacje okazałyby się prawdziwe możemy się spodziewać świetnej obsady. W trakcie przedostatniego etapu Tour de Pologne równolegle miałby się odbywać pierwszy monument, czyli Mediolan San Remo.

W kolejnym tygodniu odbyłby się ostatni sprawdzian przed Tour de France, czyli Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia). “Wielka Pętla” zgodnie z poprzednimi informacjami odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 20 września. W drugim tygodniu trwania Tour de France planowany jest, również “Wyścig Dwóch Mórz”, czyli Tirreno-Adriatico. Następnie po zakończeniu Grande Boucle przyjdzie czas na mistrzostwa świata w Aigle-Martigny.

Od 3 października natomiast miałoby rozpocząć się Giro d’Italia. Podczas trwania “Różowego Wyścigu” kolarze będą się ścigać, także podczas Amstel Gold Race, Liege-Bastogne-Liege, Ronde van Vlaanderen oraz Vuelta a España. Ostatni z Grand Tourów miałby się odbyć w dniach od 20 października do 8 listopada.

1 listopada jeszcze podczas hiszpańskiej Vuelty przyszedł by czas na Paryż-Roubaix. Być może nawet byłaby to wyczekiwana deszczowa edycja. Ostatnim wyścigiem z cyklu UCI World Tour tradycyjnie byłby wyścig Il Lombardia 14 listopada.

Należy pamiętać, że podane informacje mają charakter nieoficjalny i mogą nie być zbieżne z rzeczywistością. Pozostaje nam tylko czekać do wtorku, gdy powinniśmy dowiedzieć się, jak będzie wyglądać ten skrócony, bezprecedensowy kolarski sezon.