Foto: Team Jumbo-Visma

Zawodnik, który nie zaprezentował się jeszcze w tym sezonie w barwach swojej nowej ekipy Jumbo – Visma wypowiedział się na temat najpopularniejszej aplikacji rejestrującej treningi, z której korzystają miliony kolarzy na całym świecie.

W aplikacji Strava możemy podglądać treningi wielu świetnych zawodników, którzy np. jak Michał Kwiatkowski dzielą się regularnie danymi ze swoich aktywności. Natomiast Tom Dumoulin ma na ten temat zupełnie inny pogląd o czym opowiedział w wywiadzie dla belgijskiego portalu HUMO.

Sport na najwyższym poziomie polega na uzyskiwaniu przewagi nad innymi. Udoskonalenie tego zajmuje lata. Jestem w tym naprawdę dobry. Czemu do diabła, miałbym dzielić swoje lata doświadczeń ze światem

– pytał Holender.

29-letni zawodnik odniósł się, również do swojego nowego pracodawcy. W Jumbo – Visma Dumoulin nie będzie jedynym liderem, tylko jednym z wielu obok np. Primoža Rogliča, czy też Stevena Kruijswijka. Jak sam przyznaje był to jeden z najważniejszych powodów dla, których dołączył do ekipy kierowanej przez Richarda Plugge.

Chciałem dołączyć do zespołu, w którym nie byłbym jedynym liderem przez cały rok. Steven Kruijswijk, Primož Roglič i ja wszyscy chcemy wygrać Tour de France. Musimy więc zaakceptować fakt, że może kolega z drużyny jest lepszy. Następnie postawimy wszystko na jedną kartę

– zapewnia 29-latek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments