fot. ASO

Z powodu pandemii COVID-19 cały świat sportu wywrócił się do góry nogami. Sprawia to, że terminarz wielu tegorocznych wydarzeń sportowych przesunął się o cały rok. Tak samo jest z meczami podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które miały się odbyć w Kopenhadze.

Przypomnijmy, że Grand Départ w 2021 roku miał się rozpocząć 2 lipca w stolicy Danii. Jednak zmiana terminu Igrzysk Olimpijskich w Tokio sprawia, że przyszłoroczna “Wielka Pętla” będzie musiała odbyć się nieco wcześniej. Ponadto w Kopenhadze odbędą się cztery spotkania Euro 2021, w tym mecz 1/8 finału, który jest zaplanowany jest na 28 czerwca. Jak przyznaje sam burmistrz Kopenhagi Frank Jensen wierzy w to, że uda się zorganizować te dwie wielkie imprezy sportowe, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jest miejsce dla obu tych wydarzeń sportowych. Tak, wielu z nas pamięta i tęskni za piłką nożną. Stawiamy czoła w , aby zapewnić, że nasze miasto może gościć zarówno Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, jak i Tour de France. Chcemy w 2021 roku mieć lato, którego nigdy nie zapomnimy

– przyznaje burmistrz duńskiej stolicy.

Według duńskiego serwisu informacyjnego Ekstra Bladet, organizatorzy Tour de France, Amaury Sport Organisation (ASO) oraz UEFA, która odpowiada za piłkarskie Euro 2021 są na końcowym etapie negocjacji. Te dwie organizacja już niebawem mają zawrzeć umowę, aby oba te wielkie wydarzenia sportowe mogłyby zostać przeprowadzone na duńskiej ziemi. Dlatego też ostatni tydzień czerwca 2021 roku to świetne miejsce na wyjazd dla osób, które interesują się kolarstwem i piłką nożną.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments