Movistar Team /

Na setną edycję etapowego wyścigu “Dookoła Katalonii” będziemy musieli poczekać do marca 2021 roku. Wątpliwości w tej sprawie rozwiewają organizatorzy.

Tygodniowy wyścig, który należy do grona imprez na poziomie World Tour odbędzie się dopiero pod koniec marca 2021 roku. Niestety długa przerwa w sezonie spowodowana pandemią COVID-19 uniemożliwiła zorganizowanie wyścigu jeszcze w tym roku. Mówi o tym sam dyrektor wyścigu Rubèn Peris.

Absolutnym priorytetem jest teraz walka z pandemią COVID-19 i uniknięcie rozprzestrzeniania się wirusa. Harmonogram wyścigów, który UCI oficjalnie ogłosiło został skrócony właściwie do trzech miesięcy, a my chcemy świętować setną edycję z pełnymi gwarancjami i najlepszymi na świecie kolarzami na starcie. Jesteśmy przekonani, że nie chcemy robić wyścigu “Dookoła Katalonii” za wszelką cenę. Nie ma sensu robić tego w czasie Tour de France, Giro d’Italia lub Vuelta a España, konkurując o najlepszych zawodników i publiczność telewizyjną. Nie rozważamy zorganizowania Volty w skróconej wersji. Uważamy, że najbardziej odpowiednią opcją jest zorganizowanie wyścigu w naszych zwykłych terminach w 2021 roku

– stwierdził Peris.

Po raz pierwszy wyścig “Dookoła Katalonii” odbył się przed I wojną światową w 1911 roku. Ostatni raz gdy wyścig został odwołany było to w 1938 roku podczas tzw. “hiszpańskiej wojny domowej”. Przypomnijmy, że ostatnim zwycięzcą Volta Ciclista a Catalunya jest Miguel Ángel López (Astana Pro Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments