Od 20 kwietnia zostają złagodzone niektóre obostrzenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Najważniejsza zmiana to zniesienie ogólnego zakazu przemieszczania się.

Dla nas, jeżdżących na rowerach, doskonała informacja jest taka, że będziemy mogli swobodnie jeździć, zarówno na szosie jak i w lesie. Udostępnione zostają lasy, parki i skwery, z wyjątkiem placów zabaw. Wciąż obowiązuje zachowanie dystansu społecznego.

Na stronach rządowych możemy przeczytać:

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!

Na wniosek Ministra Środowiska, Michała Wosia, w ostatniej chwili dodano zapis dotyczący aktywności fizycznych (biegania, jazdy na rowerze) w lesie. Jeśli chodzi o zasłanianie ust i nosa, bez maseczek będziemy mogli jeździć jedynie na terenach leśnych.

Na szosach, w parkach, skwerach nadal musimy zasłaniać usta i nos. Ustawa mówi, że zakrywać twarz możemy za pomocą odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Zdjąć okrycie będziemy mogli tylko wtedy, gdy zostaniemy o to poproszeni przez organy do tego uprawnione.

Pełna treść Rozporządzenia > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments