W czwartek, w Mikołowie doszło do kradzieży dwóch wysokiej klasy rowerów szwajcarskiej marki BMC. Do zdarzenia doszło w siedzibie polskiej firmy Taurus, która jest m.in. oficjalnym dystrybutorem marki BMC w Polsce. Wartość skradzionych rowerów szacuje się na przeszło 50 tysięcy złotych.

Złodzieje, niedługo po północy włamali się do salonu sprzedaży Taurus’a zlokalizowanego przy ulicy Wieczorka 11. Pomimo aktywowanego systemu alarmowego oraz interwencji firmy ochroniarskiej złodziejom udało się ukraść dwa, wysokiej jakości rowery górskie: BMC Trailfox 01 oraz BMC Agonist 01. Policja od rana zabezpieczała materiał w sprawie popełnionego przestępstwa, jednocześnie prosząc o kontakt osoby mogące pomóc w ujęciu sprawców.

Co więcej, nie jest to pierwsza tego typu kradzież. Firma Taurus padła ofiarą podobnego włamania w 2015 i 2016 roku, kiedy to łupem złodziei padły rowery marki BMC, a także rowery z asystą elektryczną niemieckiej marki Kreidler.

„Zdaje się, że złodzieje dobrze wiedzieli po co włamali się do naszej firmy. Wzięli na cel jedne z najdroższych modeli w naszej ofercie. Oba rowery, zarówno BMC Trailfox 01, jak i BMC Agonist 01 to sprzęt z wysokiej półki, który rzuca się w oczy. Prosimy zatem o czujność osób, które zamierzają zakupić tego typu modele rowerów BMC, szczególnie jeśli nie mamy pewności co do uczciwości strony sprzedającej, a cena jest znacznie korzystniejsza od wartości rynkowej”

– mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Poniżej zdjęcia obu skradzionych modeli

1. BMC Trailfox 01 2017

2. BMC Agonist 01 2019

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments