Foto: Sigfrid Eggers

Prawdopodobnie w październiku i listopadzie rozegrane zostaną wszystkie monumenty. Najważniejsze wyścigi jednodniowe mają odbyć się w trakcie wielkich tourów.

Wczorajsze rozporządzenie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) spowodowało wiele dyskusji na temat kalendarza po powrocie do ścigania. Duża większość wyścigów odbędzie się w późniejszym terminie. Tour de France ma rozpocząć się 29 sierpnia. Potem odbędą się mistrzostwa świata, Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

UCI nie podała nowych terminów rozegrania monumentów. Zaznaczono tylko, że odbędą się w tym roku. La Gazetta Dello Sport podała prawdopodobne terminy, w jakich kolarze będą ścigać się w wyścigach pomnikowych. Ronde van Vlaanderen ma odbyć się 11 października. Tydzień później rozegrane ma zostać Paryż-Roubaix. Obydwa klasyki mają pokrywać się z Giro d’Italia. Il Lombardia ma odbyć się 31 października, a Liege-Bastogne-Liege 8 listopada. Nie podano informacji na temat Mediolan-San Remo.

To wszystko jest tylko prawdopodobne i są inne możliwości. Nadal będziemy prowadzić rozmowy, aby dowiedzieć się, kiedy De Ronde naprawdę się odbędzie. Data 11 października nam odpowiada, ale do zaplanowania jest także wiele innych wyścigów. Pewne jest, że klasyki odbędą się podczas wielkich tourów

– powiedział dla Sporza dyrektor Flanders Classics, Tomas Van Der Spiegel.