Fot. www.giroditalia.it

Po rozporządzeniu UCI trwa ustalanie “nowego” kalendarza kolarskiego. Dodatkowo La Gazetta Dello Sport dowiedziała się, że Giro d’Italia i Vuelta a Espana mogą zostać skrócone.

ASO zaproponowało, aby Vuelta a Espana została skrócona poprzez zredukowanie holenderskich etapów. Zamiast trzech dni byłby tylko jeden dzień odpoczynku. ASO chce także, aby RCS Sport zgodził się na skrócenie Giro d’Italia. La Gazetta Dello Sport podaje, że organizatorzy włoskiego touru nawet nie chcą rozważać takiego rozwiązania.

Chcemy zorganizować Giro d’Italia, które będzie trwało trzy tygodnie. Kiedy kalendarz rozpocznie się w połowie sierpnia, to niemożliwe jest, żeby wyścigi się nie pokrywały. UCI nam nie pomaga. Mam nadzieję, że długość trwania Giro nie będzie powodem dyskusji. Jeśli będzie, to uznam to za brak szacunku. Nie tylko w stosunku do Giro, ale także do całych Włoch

– przyznał Paolo Bellino dla La Gazetta Dello Sport.

Według włoskiego dziennika Giro d’Italia ma odbyć się w dniach od 3 do 25 października. Prawdopodobny termin Vuelta a Espana to 24 października – 8 listopada. Podano także możliwe daty rozegrania monumentów: Mediolan – San Remo (sierpień), Ronde van Vlaanderen (11 października), Paryż – Roubaix (18 października), Il Lombardia (31 października) i Liege – Bastogne – Liege (8 listopada).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments