fot. Ronde van Vlaanderen/Twitter

Belg z ekipy CCC Team odniósł zwycięstwo w pierwszej edycji e-wyścigu „Dookoła Flandrii”. 

Dziś miała odbyć się 104. edycja „Flandryjskiej Piękności”. Niestety z powodu pandemii COVID-19 została przeniesiona na inny, nieznany nam jeszcze termin. Mogliśmy, jednak podziwiać trzynastu zawodników ścigających się na poziomie World Tour w pierwszej odsłonie wirtualnego Ronde van Vlaanderen na finałowych 32-kilometrach trasy za pośrednictwem platformy online.

Pomimo kilku przerw w transmisji od samego startu mogliśmy podziwiać duże zaangażowanie zawodników. Po starcie wielu kolarzy atakowało, jednak dopiero po pewnym czasie uformowała się stabilna czteroosobowa ucieczka, w której znaleźli się: Nicolas Roche (Team Sunweb), Alberto Bettiol (EF Pro Cycling), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) oraz Remco Evenepoel (Deceuninck Quick-Step). Następnie do wspomnianej czwórki dołączyło dwóch zawodników Oliver Naesen (AG2R La Mondiale) oraz Greg Van Avermaet (CCC Team). Mistrz olimpijski po dojściu do czołówki od razu przeszedł do ataku i samotnie zmierzał do mety.

Z grupy pościgowej odpadł 20-letni Evenepoel oraz ostatni zwycięzca Tour of Flanders Alberto Bettiol, a trójka: Roche, Naesen oraz De Gendt zgodnie współpracowała. Na 2,5 kilometra przed metą na samotną pogoń zdecydował się zawodnik AG2R La Mondiale, który rzucił się w pogoń za liderem CCC Team. Za nim ruszył doświadczony Irlandczyk Nicolas Roche.

Van Avermaet samotnie, niezagrożony przekroczył wirtualną linię mety. Miejsca na podium po zaciętym finiszu zajęli Oliver Naesen oraz Nicolas Roche. Oczywiście emocje były nieporównywalnie mniejsze niż podczas rzeczywistych wyścigów. Jednak widząc ogromny wysiłek wielu kolarzy (zwłaszcza Olivera Naesena) ta forma ścigania w obecnej trudnej sytuacji może być ciekawą alternatywą, zarówno dla kolarzy, jak i dla nas kibiców.

Wyniki De Ronde van Vlaanderen Lockdown Edition:

1. Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team,
2. Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale, +0:20
3. Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb,  +0:21
4. Thomas De Gendt (Bel) Lotto-Soudal, +0:50
5. Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo, +1:33
6. Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick-Step, +1:42
7. Tim Wellens (Bel) Lotto-Soudal, +2:08
8. Wout van Aert (Bel) Jumbo-Visma, +2:21
9. Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma, +2:38
10. Zdeněk Štybar (Cze) Deceuninck Quick-Step, +3:29
11. Yves Lampaert (Bel) Deceuninck Quick-Step, +3:29
12. Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling, +3:39
DNF – Michael Matthews (Aus) Team Sunweb

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments