Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety, pandemia koronawirusa dotyka także branżę rowerową. Jak poinformował serwis www.infoprzasnysz.com, przasnyski producent rowerów Kross będzie zmuszony zwolnić jedną czwartą pracowników. 

Oto treść oświadczenia spółki Kross S.A:

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.  został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez Rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25% pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.

Równocześnie informujemy, że w tej kryzysowej sytuacji każda z w/w spółek Grupy KROSS zapewni dla osób, z którymi musi się̨ rozstać́:

  • odprawy będą płacone od 5/5 (pełnego) etatu w ramach zwolnień grupowych,
  • specjalny Fundusz Pracowniczy aby pomóc zwalnianym pracownikom w najtrudniejszej sytuacji materialnej,
  • pierwszeństwo w zatrudnianiu osób zwalnianych w ramach zwolnień grupowych, jeżeli tylko sytuacja będzie się poprawiać, które będzie dodatkowo poparte listem intencyjnym.

W najbliższych tygodniach zarządzający Grupą KROSS będzie pracować nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej.

Póki co nie ma informacji co stanie się z ekipą mtb sponsorowaną przez spółkę – Kross Racing Team, w której jeździ m.in. Maja Włoszczowska.

Źródło: www.infoprzasnysz.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments