fot. aigle-martigny2020,ch

Po przeniesieniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok, mistrzostwa świata stają się najważniejszą jednodniową imprezą w tym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy mistrzostw w Aigle-Martigny wydali oświadczenie.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, że mówić o ewentualnej zmianie terminu mistrzostw świata. Na ten moment światowy czempionat odbędzie się w dniach 20-27 września. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji z pandemią koronawirusa. W związku z tym, organizatorzy wydali oświadczenie.

Komitet organizacyjny przestrzega reguł walki z pandemią. Dlatego odwołał wszystkie spotkania i inne wydarzenia w ramach przygotowań do mistrzostw świata. Pracujemy zdalnie, zachęcając wszystkich do przestrzegania zasad wydanych przez Radę Federalną i władze kantonów

– czytamy.

Próba przed mistrzostwami świata miała odbyć się na pierwszym etapie Tour de Romandie z Aigle do Martigny. Od jakiegoś czasu wiemy, że wyścig w Romandii został odwołany. Nie odbędzie się nawet w późniejszym terminie.

Byłaby to dobra próba generalna dla kolarzy i organizatorów. Ale wszystkie wydarzenia związane z Tour de Romandie zostały odwołane. Śledzimy sytuację i jesteśmy w kontakcie władzami politycznymi i zdrowotnymi, a także z UCI w związku z sytuacją w Szwajcarii i na świecie

– napisano w oświadczeniu.

Poprzedni artykuł50-kilometrowe ograniczenia dla belgijskich kolarzy
Następny artykułNajwiększy polski producent rowerów Kross zwolni 25% pracowników!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments