fot. Wyścig mjr. Hubala / Facebook

Jak poinformował nas dziś Andrzej Sypytkowski, tegoroczny wyścig “Szlakiem Walk Majora Hubala” niemal na pewno nie odbędzie się.

Pandemia koronawirusa powoduje, że odwołane zostają kolejne imprezy. W ciągu ostatnich tygodni informowaliśmy już Was o odwołaniu wszystkich polskich wyścigów kolarskich zaplanowanych na marzec i kilku kolejnych imprez zaplanowanych na kwiecień i maj. Teraz dołączył do nich najważniejszy po Tour de Pologne wyścig wieloetapowy w naszym kraju.

Wyścig “Szlakiem walk mjr. Hubala w tym roku na 99% nie odbędzie się”. Sytuacja na świecie i w kraju sprawia, że musimy odwołać imprezę. Początek czerwca, bo wtedy planowaliśmy zorganizować wyścig, jest na dziś terminem nierealnym. Są bardzo małe szanse, abyśmy przesunęli wyścig na inny termin. Skupiamy się na organizacji Mistrzostw Polski, mając wielką nadzieję, że sytuacja w kraju nam na to pozwoli

 

– mówił nam Andrzej Sypytkowski – wicemistrz olimpijski z Seulu, a obecnie dyrektor Wyścigu Majora Hubala.

Przypomnijmy, że poprzednią edycję wygrał Maciej Paterski. Wygląda na to, że “Patera” nie będzie miał szansy na to, by w tym roku obronić tytuł.