fot. Getty Images Sport

Francuz reprezentujący na co dzień barwy ekipy AG2R La Mondiale przebywa obecnie w swoim domu w Romans-sur-Isère spokojnie trenując i czekając na decyzje w sprawie Tour de France.

26-letni kolarz miał być liderem swojej drużyny w “Wielkiej Pętli”, która planowo ma się rozpocząć 27 czerwca w Nicei. Jak wiemy pandemia koronawirusa oraz bardzo restrykcyjne działania prezydenta Emmanuela Macrona i francuskiego rządu stawiają pod znakiem zapytania wspomniany termin Tour de France. O swoich odczuciach na ten temat Latour opowiedział w wywiadzie dla francuskiego dziennika Libération.

Tour to był jeden z celów mojego sezonu i nadal nim jest. Czy Tour de France się rozpocznie? Tego nie wiemy. Mam taką nadzieję. Żyję teraz, jak wszyscy dzień po dniu

– przyznał zawodnik AG2R La Mondiale.

Pierre Latour odpowiedział, również na nurtujące pytanie które zadaje sobie wiele amatorów. Jak próbuje utrzymać swoją formę oraz jak wyglądają jego treningi w tym trudnym czasie.

Na szczęście nie przybieram na wadze. Aby utrzymać formę, biegam trochę wokół domu i pracuję nad siłą. Powinienem wrócić do trenażera w tym tygodniu. Mówi się o przedłużeniu sezonu do końca października, co oznaczałoby dla mnie jeden miesiąc startów więcej niż ma to miejsce zwykle, więc muszę teraz złapać świeżość

– zakończył Francuz.