gov.pl

Okazuje się, że po zaostrzeniu przez rząd zasad bezpieczeństwa, aktywność fizyczna wciąż jest dozwolona.

W ostatnich dniach rząd wprowadził wiele nowych zasad bezpieczeństwa, których celem było utrudnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczyły one m.in organizację imprez masowych i działalność placówek oświatowych. Jednak jako że pandemia wciąż postępuje, postanowiono, że zasady zostały zaostrzone.

Od dziś, aż do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się przemieszczać. Obostrzenie nie obejmuje jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Wbrew temu, co początkowo przekazywała oficjalna strona rządowa, treningi na świeżym powietrzu nie są zakazane.

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)

– brzmi fragment najnowszego komunikatu gov.pl.

To oznacza, że bez obaw możecie wychodzić potrenować na świeże powietrze. Pamiętajcie jednak, że zdrowie jest najważniejsze, więc należy uważnie stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia i zachować wszystkie środki ostrożności.