Fot. Ronde van Vlaanderen

Planowana na 5 kwietnia 104. edycja Wyścigu „Dookoła Flandrii” niestety nie odbędzie się w planowanym terminie. Powodem tej decyzji jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Z przykrością rozpoczynamy kolejny dzień taką informacją. Już drugi z tegorocznych monumentów został przełożony na późniejszy, nieznany termin. Niestety w najbliższym czasie musimy spodziewać się, takich kolejnych newsów o innych kolarskich zawodach. Póki co nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia biura prasowego wyścigu, jednak ewidentnie zasugerował to rzecznik Tour of Flanders w wywiadzie dla belgijskiego dziennika Het Nieuwsblad.

Nie można, nawet po zniesieniu wszystkich ograniczeń, które są nałożone do 3 kwietnia w Belgii, dwa dni później zorganizować największe święto dla całej Flandrii. Musimy pogodzić się z faktem, że wszystko zmierza w kierunku odwołania wyścigu

– przyznał Thomas Van Den Spiegel rzecznik wyścigu.

Oczywiście organizatorzy będą starać się zorganizować zawody w późniejszym terminie. Na ten moment trudno przewidzieć kiedy mogłaby się odbyć „Flandryjska Piękność”. Po raz ostatni Ronde van Vlaanderen nie odbyło się ponad 100 lat temu w 1918 roku, gdy toczono ciężkie boje na froncie zachodnim podczas ostatniego roku I wojny światowej. Miejmy nadzieję, że pomimo wielkich trudności wyścig w 2020 roku się odbędzie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments