fot. Deceuninck - Quick Step

Aktualny mistrz świata ze startu wspólnego zderzył się z motocyklem podczas wyścigu Ronde van Vlaanderen. W wyniku kraksy Francuz ma złamane dwie kości śródręcza.

Na około 40 kilometrów do mety „Flandryjskiej Piękności” zawiązała się akcja, w skład której weszli Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) i Julian Alaphilippe (Elegant – Quick Step). Niestety, 35 kilometrów przed metą doszło do upadku mistrza świata, który wjechał w motocykl.

Kolarz Elegant – Quick Step długo nie podnosił się z ziemi i był opatrywany przez lekarza wyścigu. Jak podała ekipa Alaphilipe’a w oficjalnym komunikacie, Francuz ma złamane dwie kości śródręcza i jutro będzie operowany. Julian Alaphilippe z oczywistych przyczyn nie ukończył Ronde van Vlaanderen, który był dla niego ostatnim startem w sezonie.

W tym roku Julian Alaphilippe zanotował trzy zwycięstwa – wygrał etap Tour de France, wyścig ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Imoli oraz Brabancką Strzałę. Do tego dołożył podium Mediolan – San Remo i piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments