fot. Team INEOS/Twitter

Po wczorajszym wykryciu koronawirusa wśród dwóch osób przebywających w kolumnie wyścigu UAE Tour kolarze i obsługa podlegają kwarantannie oczekując na wyniki badań, które były przeprowadzane zeszłej nocy. 

Komentarza w tej sprawie dla naszego portalu udzielił Michał Gołaś (Team INEOS) przebywający obecnie w hotelu w Abu Dhabi, gdzie zostali przeniesieni kolarze i obsługa.

Na razie wszystko jest pod kontrolą, jesteśmy w hotelu i czekamy na wyniki badań. Nie ma wielkiej paniki, trzeba po prostu poczekać na rozwój sytuacji

– powiedział nasz kolarz pochodzący z Torunia.

Oświadczenie na temat odwołania dalszej rywalizacji wydał RCS Sport, czyli główny organizator wyścigu.

Komitet Organizacyjny wyścigu podjął decyzję, aby zapewnić ochronę wszystkim uczestnikom przebywającym w kolumnie wyścigu. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem

– czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przebywa 13 osób zarażonych Covid-19. Wśród nich ma być dwóch członków obsługi jednej z ekip. Cały wyścig został oczywiście przerwany oraz dwa ostatnie etapy są anulowane. To sprawia, że zwycięzcą wyścigu został Adam Yates (Mitchelton-Scott). Nie jest to jednak najważniejsza informacja z wyścigu na Bliskim Wschodzie.

Miejmy nadzieję, że w organizmie żadnej z osób przebywających obecnie w kolumnie wyścigu nie zostanie wykryty koronawirus, dzięki czemu kolarze i obsługa będą mogli powrócić do swoich domów. Zarażonej dwójce z obsługi jednej z drużyn życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.